Державне бюро розслідувань (ДБР) в четвер, 27 березня, повідомило про підозру заступниці начальника Вінницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), а також її колишньому підлеглому через застосування фізичного насильства до військовозобов’язаного.
Як повідомили у пресслужбі ДБР, інцидент стався 12 вересня 2024 року, коли до ТЦК прийшов чоловік із повісткою. Він мав чинне бронювання як працівник підприємства критичної інфраструктури. Чоловіка направили до заступниці керівника, яка почала вимагати підписання анкети військовозобов’язаного та відмови від бронювання.
Посадовиця ТЦК була вкрай незадоволена поведінкою чоловіка та почала примушувати підписати анкету військовозобов’язаного. Також вона наполягала на відмові від законного бронювання від мобілізації. Коли чоловік категорично не погодився на підписання вищезазначених документів, посадовиця вдарила його по голові та почала душити.
У кабінеті також перебував інший військовослужбовець – її тодішній підлеглий, який завдав потерпілому щонайменше три удари кулаками в обличчя та голову. Після побиття у чоловіка відібрали телефон.
Постраждалий отримав забій головного мозку, численні синці та садна. Він не підписав жодних документів і звернувся до ДБР.
Наразі триває досудове розслідування, слідчі перевіряють можливі інші факти насильства з боку керівництва ТЦК.
Посадовиці та її колишньому підлеглому інкримінують перевищення службових повноважень військовою службовою особою, що спричинило істотну шкоду, вчинене групою осіб в умовах воєнного стану.
Вирішується питання щодо відсторонення підозрюваних від посад та обрання їм запобіжного заходу. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років.
☝️ Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінец заявив, що порушення прав людини з боку працівників ТЦК набули масового характеру. За даними на 2025 рік, кількість звернень щодо порушень під час мобілізаційних заходів значно зросла.
📌 Також Тернопільські слідчі завершили досудове розслідування та передали до суду справу проти організованої злочинної групи посадовців територіального центру комплектування (ТЦК та СП), які, за версією слідства, налагодили схему отримання грошей від військовозобов’язаних.