Європейський Союз готується до рішучих дій щодо Ірану, якщо до кінця серпня Тегеран не продемонструє реального зниження ядерної активності. Про це 15 липня заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро, якого цитує британське видання The Guardian.
📢 «Ми маємо всі підстави для поновлення санкцій, які передбачають глобальне ембарго на постачання зброї, обмеження фінансових операцій та заборону на передання Ірану ядерного обладнання», — наголосив Барро.
За його словами, Франція разом із партнерами в ЄС, зокрема Німеччиною та Великою Британією, вважає повернення до режиму санкцій обґрунтованим і необхідним у разі відсутності конструктивних кроків з боку іранського керівництва.
📌 Нагадаємо, ці обмеження діяли до 2015 року, коли після досягнення багатосторонньої «ядерної угоди» (JCPOA) їх було тимчасово знято. Однак з того часу ситуація суттєво ускладнилась. Особливо, після виходу США з угоди у 2018 році за рішенням тодішнього президента Дональда Трампа.
⚠️ Барро застеріг, що в разі відсутності перевіряльних зобов’язань з боку Ірану, процес поновлення санкцій стартує до кінця серпня. Очікується, що остаточне рішення про відновлення обмежень може бути ухвалене до 15 жовтня.
💠 Європейські країни, які залишаються підписантами угоди, розраховують, що така позиція дозволить їм посилити тиск на Іран у переговорах. Це також демонструє спільну позицію щодо неприпустимості розширення іранської ядерної програми.
Тим часом, Сполучені Штати, що відновили спроби прямого діалогу з Тегераном, наразі не демонструють активності у переговорах.
Іран, у свою чергу, заявив про готовність до співпраці з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ), але наголосив, що ця взаємодія відбуватиметься «в новому форматі» — після атак, які Тегеран пов’язує з Ізраїлем та США.
👉 Також повідомлялось, що Ірану вдалося зберегти частину своїх запасів збагаченого урану після нещодавніх ударів по ядерній інфраструктурі.