Верховна Рада України не змогла прийняти постанову щодо перейменування понад 300 населених пунктів та районів, оскільки за це рішення проголосували лише 208 депутатів із необхідних 261. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко в середу, 18 вересня.
Як пояснив депутат, через провал голосування народні обранці вирішили блокувати трибуну Верховної Ради, вимагаючи зібрати погоджувальну раду та повторно внести постанову на розгляд. О 12:20 депутати пішли на погоджувальну раду для обговорення питання.
Проєкт постанови №3939-ІХ передбачає перейменування низки географічних об’єктів з метою приведення їхніх назв у відповідність із законом «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та проведення деколонізації топонімії».
Зокрема, комітет парламенту рекомендував перейменувати 7 районів, 15 міст, 56 селищ та 263 села. Серед запропонованих змін:
- Одеська область: місто Южне перейменують на Порт-Анненталь.
- Дніпропетровська область: Новомосковськ отримає нову назву Самар, Павлоград стане Матвіївом, Синельникове змінять на Ріднопілля, а Першотравенськ перейменують на Шахтарське. Синельниківський район також отримає нову назву – Ріднопільський.
- Луганська область: Первомайськ перейменують на Сокологірськ, Молодогвардійськ – на Отаманівку, а Сєвєродонецьк стане Сіверськодонецьком.
- Львівська область: місто Червоноград буде перейменоване на Шептицький.
- Миколаївська область: Южноукраїнськ перейменують на Гард, а Первомайськ стане Ольвіополем. Первомайський район також отримає нову назву – Ольвіопольський.
- Полтавська область: Дружба стане Хутором-Михайлівським.
- Харківська область: Красноград перейменують на Берестин, а місто Первомайський – на Златопіль.
- Черкаська область: місто Ватутіне змінить назву на Багачеве.
👉 Нагадаємо, раніше у Харкові та Одеській області провели масове перейменування вулиць, скверів та провулків, пов’язаних із російською імперською політикою.
📌 Також раніше було повідомлено, що Слідчі Служби безпеки України (СБУ) завершили досудове розслідування у справі колабораційної діяльності Олени Прасолової. Зловмисниця обіймає посаду «генеральної директорки» так званого «ГТРК лнр». Вона здійснювала інформаційну підтримку агресії росії, співпрацюючи з окупаційною адміністрацією.