Середа, 30 Жовтня, 2024
12.1 C
Kyiv
ГОЛОВНАЛУГАНЩИНАЕКСКЛЮЗИВАрттерапія як метод роботи з емоціями дітей в умовах війни

Арттерапія як метод роботи з емоціями дітей в умовах війни

У Бучанському районі Київщини відбувся психологічний тренінг, який покликаний підвищити життєстійкість дітей та їх батьків в умовах повномасштабної війни, яка триває в Україні вже третій рік поспіль.

29 березня у Макарівській громаді пройшов психологічний тренінг для українських дітей та їх батьків, зокрема для ВПО. Захід, який відбувся під час весняних канікул у Ліцеї № 2 провели спільними зусиллями Центр надання правової та психо-соціальної допомоги й ГО «Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей» за підтримки міжнародної організації USAID в рамках програми «Справедливість для всіх».

Як зазначають організатори головна мета цього тренінгу – пропрацювати емоції та підвищити життєстійкість учнів та їх батьків.

«Головна мета – пропрацювати на тренінгу емоції. Той стан про який ми сьогодні говоримо це стан нашої життєстійкості. Тому ми говоримо про наші емоції. Коли є загроза життю, небезпека, ми говоримо про ті емоції, які ми отримуємо», – зазначає Голова правління ГО «Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей» Олена Федорова.

Арттерапія як метод роботи з емоціями дітей в умовах війни
Фото: Маргарита Трофімова

Населений пункт де проводили психологічний тренінг для дітей у 2022 році перебував під окупацією ворога й тут точилися бої. Адже територіально це Бучанський район Київської області. Територію всієї Макарівської громади від російських окупантів було звільнено 8 квітня 2022 року.

Як зазначає арттерапевтка, головне завдання тренінгу було емоційно стабілізувати дітей, які стали свідками військових дій й досі живуть у ситуації періодичних повітряних тривог та обстрілів, як й більшість українців.

«Моя задача була трошки емоційно стабілізувати дітей, надати їм розуміння того, що немає у нас поганих, чи гарних емоцій, що це все регуляція організму й все, що вони відчувають й що з ними відбувається, що це все нормально», – говорить психологиня та арттерапевтка Діана Дятченко.

Докладніше дивіться у відео:

На експертну думку викладачки психології, яка була присутня на цьому заході, методи арттерапії, які були застосовані сьогодні дійсно викликають позитивні емоції учасників цього тренінгу.

«Дуже цікаво, тому що я працюю зі студентами. Це дійсно тренінг про емоції й це було досить емоційно, тому що діти вони емоції проявляють набагато відвертіше ніж студенти», – говорить доцентка кафедри психології Університету КРОК Тетяна Кондес.

Під час психологічного тренінгу діти отримали можливість пограти в рухливі ігри, прокомунікувати з тренерками, а також задля розвантаження за допомогою методів кольоротерапії й арттерапії досліджували власні емоції, почуття та працювали з паперовою моделлю людини й кольоровим пластиліном. Наприкінці тренінгу діти створили собі пташку успіху, вдачі, заклавши в неї сенс позитивних емоцій на здійснення своїх мрій.

Арттерапія як метод роботи з емоціями дітей в умовах війни
Фото: Маргарита Трофімова

 

Арттерапія як метод роботи з емоціями дітей в умовах війни
Фото: Маргарита Трофімова

Організатори психологічного тренінгу підкреслюють, що на сьогодні проведення таких заходів є дуже актуальним й важливим методом боротьби з тривожністю та стресами з якими майже кожен день стикаються українці: дорослі та діти.

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип