Понеділок, 25 Листопада, 2024
-3.5 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИПОДІЇВід реабілітації до самореалізації: успішні кейси адаптації ветеранів до мирного життя на...

Від реабілітації до самореалізації: успішні кейси адаптації ветеранів до мирного життя на Черкащині | УНН


В Україні діє програма “МХП Поруч”, яка полягає у індивідуальному супроводі та комплексній підтримці військових, ветеранів, їхніх родин та тих, хто чекає близьких з війни. В межах програми підтримуються працівники компанії МХП, жителі громад, де присутні підприємства компанії. Досвідом реалізації “МХП Поруч” на Черкащині поділився директор ТОВ “НВФ “Урожай” Олександр Воскобойнік, передає УНН.

“Наші демобілізовані працівники повертаються додому. Ми розуміємо, що вони повертаються не лише на роботу, а й у родину і громаду. Соціальний супровід ветеранів війни та їхніх родин, а також координація зусиль з боку нас, як соціально відповідального бізнесу, громадських, волонтерських організацій та представників місцевої влади в громадах по допомозі демобілізованим стали основою ветеранської політики, яка реалізується у межах програми “МХП Поруч”, впровадженої на рівні компанії МХП, частиною якої є наше підприємство”, – зауважує Воскобойнік.

Програма допомоги ветеранам має п’ять ключових елементів: 

Реабілітація та відновлення здоров’я

У межах програми реінтеграції військових та ветеранів “МХП Поруч” перевірити здоров’я та отримати лікування демобілізовані та військові можуть у лікарнях м. Черкаси та Миронівській лікарні відновного лікування.

За цей час реабілітацію отримали понад 60 учасників бойових дій, а послуги з лікування та протезування зубів – понад 70 осіб.

Серед тих, хто проходить післяопераційну реабілітацію і 35-річний Іван Колос. Від березня 2022 року його життя, як і всіх українців, розділилося на до та після. “До” – це було його мирне життя тракториста на СП Степанці, “після” – запеклі бої на території Луганщини, Сєвєродонецька та Лисичанська. Під Лисичанськом чоловік отримав тяжке поранення. У травні 2023 року його демобілізували.

ТОВ “НВФ “Урожай” у співпраці зі своїм стратегічним партнером БФ “МХП – Громаді” оплатив йому дороговартісну операцію, врятувавши від ампутації ногу. Нині Іван проходить післяопераційну реабілітацію, але, зізнається, що вже дуже хоче повернутися до роботи, бо не може “сидіти вдома” без діла.

Індивідуальний супровід ветеранів та їхніх родин

Ключова роль тут відводиться координаторам Центру взаємодії із військовими та ветеранами, створеному на рівні компанії МХП. Індивідуальний супровід передбачає юридичну та психологічну підтримку, допомогу з перенавчанням та адаптацією. Для демобілізованих можуть спеціально створити нове робоче місце.

З ветеранами ТОВ “НВФ “Урожай” працюють три координатори. Серед них є колишній військовий, інші раніше працювали з ветеранами.

Залученість ветеранів у життя громад

Оскільки демобілізовані працівники – переважно жителі громад, де ТОВ “НВФ “Урожай” веде свою діяльність, то добре зарекомендували себе діалогові зустрічі з ветеранами, представниками органів місцевого самоврядування та державної влади, які проводяться в громадах. 

Соціальний захист військових та членів їхніх родин

Під час служби за працівником підприємства зберігається робоче місце та заробітна плата. Також на підприємстві закривають запити підрозділу, у якому служить працівник.

Допомога у придбанні автівок та дронів, продуктів харчування, спецодягу, медикаментів, засобів зв’язку – це лише частина потреб, які закривали у ТОВ “НВФ “Урожай”.

Турбота про дітей військовослужбовців-працівників підприємства, ВПО та пайовиків

З метою емоційного та психологічного перезавантаження ТОВ “НВФ “Урожай” забезпечив відпочинком та оздоровленням у санаторії “Сосновий Бір” та на локації “Крутий Заміс”, що на Чигиринщині, понад 2000 дітей з родин військових, жителів громад та ВПО.  Для них проводяться спортивні та розважальні заходи, майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки та виробів з глини.

“Будь-яка діяльність – це передусім згуртованість людей, об’єднаних спільною працею. Наші ветерани живуть власним життям та йдуть своїм шляхом самостійно, але вони не залишаються наодинці. Якщо кожен бізнес стане veteranfriendly, ми, як країна, зможемо подолати один із найбільших викликів сучасної історії України”, – переконаний Воскобойнік.

Додамо, що в межах програми “МХП Поруч” підтримку вже отримали понад 280 ветеранів: вони повернулися до роботи.

Підтримкою військових займається понад 30 людей крос-функціональної команди, яка об’єднує представників HR, КСВ, департаменту безпеки, охорони праці, психологів, юристів та спеціалістів із питань здоров’я та реабілітації, а також професійного навчання.

Також “МХП Поруч” залишається поруч із сім’ями загиблих та зниклих безвісти захисників та захисниць: їм виплачується матеріальна допомога, надається правова підтримка в пошуках і отриманні пільг від держави.

Довідка

МХП – міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій, виробник якісних і смачних продуктів харчування, що покращують життя споживачів.

Працює у напрямах агро, виробництва продуктів харчування та ритейлу і має дочірні підприємства у Великій Британії, Саудівській Аравії, ОАЕ та країнах ЄС. Акції МХП представлені на Лондонській фондовій біржі.

Виробничі потужності компанії охоплюють більшість областей України, земельний банк становить 360 000 га.

Як кулінарна компанія МХП розвиває понад 15 продуктових брендів, зокрема “Наша Ряба”, “Апетитна”, “Легко!”, “Бащинський”, Skott Smeat, LaStrava, РябChick та інші. Спільно з партнерами МХП відкрили по всій Україні 1500 торгових точок різного спрямування. Це мережа магазинів кулінарних ідей “Мʼясомаркет”, заклади смачного безпечного фастфуду Döner Маркет, магазини “Їжа Свіжа”, “Наша Ряба”, “Українське курча”. 



Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип