У сучасному технологічно розвиненому світі де існує безліч електричних приладів, різноманітних моделей Power Bank та інших пристроїв для освітлення приміщення люди не часто задають собі таке питання. Бо до певного моменту свічка асоціювалась в людей, як щось не потрібне у сучасному побутовому житті, або як виріб, який використовують для атмосфери та дизайну під час свят.
Однак з листопада 2022 року ситуація трошки змінилась, коли в Україні почалась черга постійних блекаутів, які подекуди тривали довгий час. Люди кинулись купувати не тільки прилади на акумуляторах, пристрої, які потребують періодичної підзарядки, а й ті самі найдешевші свічки, зокрема з неякісних матеріалів. Команда «Ірта-fax» у цьому матеріалі розбирала, які бувають свічки та чи всі з них корисні для Вашого здоров’я.
З яких матеріалів виготовляють свічки?
Найчастіше у масовому виробництві свічки виготовляють з парафіну та різних добавок. Ці свічки найдешевші. Однак в той самий час вони не якісні. Парафін це гідрокарбон, який отримується з нафти або природного газу. Небезпека для вашого здоров’я при використанні таких свічок в тому, що парафін та його складові можуть виділяти токсичні випари при горінні. Тому тривале вдихання випарів від таких свічок негативно впливає на здоров’я легень та спричиняє подразнення очей і слизових оболонок. А також ці речовини безпосередньо негативно впливають на роботу серця та дихальної системи.
У маленьких майстернях, а також майстри індивідуальних брендів, які виготовляють свічки використовують якісні матеріали. Зазвичай це або бджолиний віск, або соєвий чи кокосовий віск, які є натуральними. Тому такі свічки коштують дорожче, проте вони не шкодять Вашому здоров’ю.
Перевага свічок з натуральних матеріалів
Кокосовий віск здатний випромінювати аромат не тільки в теплому, а й у холодному стані. Основною перевагою є дуже низька температура горіння, що дає змогу свічці набагато довше радувати своїх господарів чудовими ароматами. У середньому він горить на 60% довше, ніж парафін. Це значне заощадження коштів. До того ж це екологічно. Також кокосові свічки мають дуже приємну текстуру і свій натуральний, злегка кокосовий аромат. Це повністю поновлюваний природний компонент, виробництво якого також абсолютно екологічне.
З мінусів можна відзначити лише один – завдяки дуже низькій температурі плавлення, свічки з кокосового воску можуть почати танути навіть у просто спекотний, літній день. На працездатності виробу це ніяк не позначиться, а ось на естетиці та зовнішньому вигляді цілком. Зверніть на це увагу, якщо цей фактор для Вас важливий.
Соєвий віск є абсолютно натуральним продуктом, який виготовляють із бобів сої. Він практично позбавлений власного аромату, тому вважається, що може краще розкрити парфумерну композицію, додану виробником. Температура його плавлення становить близько 55 градусів, а в момент горіння в повітря не виділяється абсолютно ніяких шкідливих речовин. Завдяки тому, що температура горіння не така висока, як у парафіну, така свічка також довго тішитиме свого власника.
Основною перевагою свічок з бджолиного воску є відсутність кіптяви та ясне полум’я при горінні. Такі свічки теж горять довше ніж парафінові, мають приємний аромат, який виділяє віск під час плавлення. Ще однією перевагою свічок з натурального бджолиного воску є виділення у процесі горіння корисних речовин, що містяться у воску. А також вони не шкодять Вашому здоров’ю невідмінно від дешевих парафінових аналогів.
З переліченої вище інформації напрошується висновок, що «економія» на вартості свічки може перетворитися у витрати на відновлення Вашого здоров’я. Якісний продукт без додавання парафіну не може коштувати дешево. Тому коли Ви купуєте свічки по акційній ціні у мас маркетах та крамничках, які перепродають дешевий китайський товар, варто подумати чи воно того варте?! По-перше, з чого виготовлена така свічка, якщо вона коштує так дешево? По-друге, чи не зашкодить її використання Вашому здоров’ю та здоров’ю людей, які Вас оточують?
На останок скажемо декілька слів на підтримку українських виробників. По-перше, якщо Ви купуєте свічки власного виробництва в Україні й не важливо чи то невеличка майстерня, чи майстер, або майстриня, які виготовляють свічки під замовлення вдома – Ви підтримуєте українську економіку під час війни та допомагаєте співгромадянам внеском Ваших коштів у розвиток їх бізнесу, який платить податки. Однак, особливу увагу приділяйте тому з якої сировини вони це виготовляють, а також цікавтесь чи натуральний віск використовується та якої він якості.