Єврокомісарка з управління кризовими ситуаціями Аджа Лябіб анонсувала запуск нової «стратегії готовності» Європейського Союзу, яка стане важливим елементом плану реагування на кризові ситуації для кожного домогосподарства. Про це єврокомісарка Аджа Лябіб заявила в інтервʼю AFP у вівторок, повідомляє видання Politico.
🔴 Основні цілі стратегії готовності
⚠️ Запаси на перші 72 години:
Єврокомісія прагне, щоб кожен громадянин ЄС мав запаси на перші 72 години у випадку конфлікту або стихійного лиха. Це дасть змогу вижити в перші критичні моменти без зовнішньої допомоги.
⚠️ Запобігання паніці через підготовку:
«Знання того, що робити в разі небезпеки, програвання різних сценаріїв – це також спосіб запобігти паніці», — зазначила Лябіб, підкреслюючи важливість планування після досвіду пандемії COVID-19, коли дефіцит туалетного паперу став яскравим прикладом паніки серед громадян.
🛠️ Що рекомендовано мати домогосподарства ЄС?
В рамках «стратегії готовності», ЄС пропонує кожному домогосподарству запастися:
✅ Сірниками;
✅ Бутельованою водою;
✅ Енергетичними батончиками.
Ці елементи допоможуть підтримати основні потреби в разі надзвичайної ситуації. Але з перспективою на короткостроковий період.
📅 Національний день готовності та міжнародний досвід
Крім того, ЄС планує введення «національного дня готовності», щоб сприяти виконанню планів у країнах-членах. Це дозволить краще підготувати громадян до можливих криз.
Європейська комісія орієнтується на досвід Північних країн, зокрема, Фінляндії та Швеції, які вже довгий час публікують інструкції з виживання для своїх громадян. У межах цієї стратегії Фінляндія та Швеція мають намір оновити свої рекомендації для населення на випадок війни чи інших надзвичайних ситуацій.
🗓️ Деталі стратегії будуть оприлюднені 26 березня
Вже сьогодні, 26 березня, Єврокомісія офіційно представить «стратегію готовності». Вона планує бути важливим кроком у забезпеченні безпеки та стійкості громадян ЄС у кризових умовах.
☝️ Також нагадаємо, що Швеція разом із Північно-Балтійськими країнами звернулася до Європейської комісії (ЄК) із закликом активізувати процес переговорів щодо вступу України до ЄС.