Четвер, 21 Листопада, 2024
1.5 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИВАЖЛИВОПідтримка сімей, які виховують дітей з інвалідністю

Підтримка сімей, які виховують дітей з інвалідністю

Багатьом знайомі історії родин, зокрема ВПО, які стикаються з низкою викликів та проблем спричинених війною. Таких історій, на жаль, тисячі. Багато проблем допомагають вирішити міжнародні фонди, органи місцевого самоврядування, держава та громадські організації. Яскравим прикладом ефективної та результативної роботи є діяльність вже знайомої нашим читачам ГО «Фонд розвитку підприємництва та реалізації бізнес-ідей» на чолі з Оленою Федоровою що діє на базі організації “Центр надання правової та психосоціальної допомоги”. Не зважаючи на всі складнощі, які вимушені вирішувати організації, переміщені з окупованих територій, ГО – переселенець з Сєвєродонецька не просто продовжила свою роботу, приносячи користь членам рідної громади, а й успішно інтегрується та допомагає мешканцям Київщини. А допомагати є з чим. Інноваційні методики, які розробляє та впроваджує професійна психологиня Діана Дятченко, вже підтримали сотні сімей ВПО з Луганщини та Донеччини, сьогодні допомагають й сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю та аутистичними розладами на Київщині.

Сьогодні громадська організація розширює спектр своєї діяльності. Новим етапом в роботі стало підписання меморандуму про співпрацю з табором «Зоряний», що на Київщині. Цей заклад вже традиційно став місцем проведення освітньо-реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю різних форм, що організовується спільно зі службою у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації. Цього року організатори фестивалю «Повір у себе» акцентували свою увагу на підтримці родин з дітьми, які мають розлади аутистичного спектра, проте не відмовляли й родинам, які виховують дітей з інвалідністю різних форм.

ПОВІР У СЕБЕ

Освітньо-реабілітаційний захід «Повір у себе» цьогоріч зібрав 80 дітей з різними формами інвалідності. А також 10 дорослих, що супроводжували їх, включаючи батьків. Всі вони мешканці Київщини. Це вже 28-й подібний захід, спрямований на підтримку дітей з інвалідністю, дітей з особливими освітніми потребами та талановитих дітей. Метою заходу було допомогти дітям з інвалідністю відкрити для себе нові можливості, розвинути творчий потенціал, отримати позитивні емоції та завести нові знайомства.

«Ми організували освітньо-реабілітаційний захід для дітей з інвалідністю різних форм для того, щоб ці діти змогли навчитися чомусь новому, отримати додаткові навички, показати свій талант й свої можливості», – розповідає програмний координатор табору «Зоряний» Олександр Андріяш.

YOZEFF
YOZEFF, український співак

Не вперше режисером фестивалю «Повір у себе» виступив український співак YOZEFF.

«У фестивалю є направлення, є тематика й цього разу діти роблять впевнені кроки до своєї мрії. Сьогоднішній крок я б назвав кроком до щасливого дитинства й розуміння, що таке щасливе дитинство, навіть в умовах війни», – зазначив YOZEFF.

Журналісти «Ірта-fax» були зворушені щирістю та відкритістю організаторів заходу. Радість на обличчях дітей та їхніх батьків говорила сама за себе. Під час нашого візиту на фестивалі проходив тренінг з нейрографіки, організований нашими земляками. Детальніше в наступній частині матеріалу.

ПРО НЕЙРОГРАФІКУ

Нейрографіка — це метод творчого малювання, який допомагає формувати нові нейронні зв’язки в мозку, стимулюючи появу свіжих ідей та думок. Цей підхід з’явився порівняно недавно, у 2014 році.

На думку психологів, нейрографічні картини – це не просто мистецтво заради мистецтва. Вони відображають психічний стан людини на рівні підсвідомості та найглибших шарів несвідомого. Малюнки стають своєрідним «особистим психологом» для того, хто їх створює. Це дозволяє взаємодіяти з власними емоціями та думками без слів та незручностей, і вони дійсно мають терапевтичний ефект.

«Будь-яка вправа направлена на стабілізацію й пошук внутрішнього ресурсу для подальшого життя. На сьогоднішньому заході були присутні батьки дітей з інвалідністю для яких такий відпочинок надав можливість розвантажити себе емоційно й фізично. А моєю метою на цьому занятті було занурити їх в атмосферу спокою, тиші, внутрішнього комфорту та безпеки», – зазначає психологиня та арттерапевтка Діана Дятченко.

Батьки дітей з інвалідністю, які брали участь у психологічному тренінгу та поділилися своїми враженнями з нашими журналістами, зазначають, що в умовах війни особливо важливо мати знання та інструменти для роботи зі своїми емоціями. Методика нейрографіки, запропонована на заняттях, для багатьох учасників виявилась чимось новим та не звичним, але цікавим й ефективним. Більшість мам дітей з інвалідністю вперше спробували цей метод роботи з власним емоційним станом й говорять, що їм сподобалось таке заняття.

Жанна Погребняк та її син Всеволод
Жанна Погребняк та її син Всеволод

«Сьогодні ми були на тренінгу з нейрографіки, який мені дуже сподобався. Я дізналась багато нового, зокрема, що стереотипи щодо кольорів, які існують у нас людей старшого віку не зовсім вірні. Всі кольори мають право на існування, всі емоції мають право бути, вони всі правильні. Ми з сином залюбки попрацювали на цьому тренінгу і я для себе відкрила новий спосіб психологічного розвантаження», – розповідає мешканка Білої Церкви Жанна Погребняк мати Всеволода, дитини яка має діагноз ранній дитячий аутизм.

ЯК ПРАЦЮЄ НЕЙРОГРАФІКА?

На питання журналістів «Ірта-fax», як саме проходила робота за допомогою методу нейрографіки на психологічному тренінгу тренерка пані Діана Дятченко розповіла:

 – На початку перед виконанням вправи з нейрографіки ми з батьками дітей з інвалідністю спробували сконцентруватися на всіх негативних станах, станах невизначеності, розгубленості та дискомфорту, а також внутрішньої прихованої агресії. Це відбувалось так: я запропонувала батькам цих дітей зібрати це все у своїй руці, сконцентруватися на цих емоціях й зробити умовний викид цих емоцій на папір. Ми робили вдих, концентрацію й на видиху одним рухом (різкий рух на папері) малювали лінії. Після цього ми пропрацювали ці емоції у вигляді лінії, згладжували гострі кути, наповнювали малюнок кольорами. Ця вправа дає можливість на певний час (для кожного це індивідуальний процес) сконцентруватися на процесі перетворення своїх негативних емоцій в ресурсний стан під час малювання.

Докладніше у відео:


Під час спілкування наших журналістів з психологинею та арттерапевткою Діаною Дятченко, вона зауважила, що у таборі «Зоряний» в рамках фестивалю «Повір у себе» був застосований комплексний підхід до роботи з сім’ями дітей з інвалідністю. У той час коли більшість дітей емоційно розвантажувались на вулиці за допомогою рухливих ігор з аніматорами й шукали собі нових друзів, їх батьки за допомогою психологічного тренінгу працювали над стабілізацією свого психоемоційного стану.

«Для мене це був перший досвід роботи з нейрографікою. Раніше я про таке навіть не чула. Мені допомогло це розслабитися, бо в нашому місті немає таких занять», – розповіла учасниця заняття з нейрографіки Анастасія Панченко.

РОДИНА ПАНЧЕНКО

Анастасія Панченко разом зі своїм чоловіком виховує чотирнадцятирічного сина, який має діагноз аутизм та алалія. Сім’я мешкає у маленькому місті Вишневе Київської області, куди переїхала з міста Ніжин Чернігівської області. За словами Анастасії, у Вишневому мешкає багато сімей, які виховують дітей з інвалідністю, але організацій, які б проводили реабілітаційні заходи та психологічні заняття, враховуючи особливості та потреби її родини, майже не існує. Вона додає, що виховання дитини з інвалідністю сьогодні це фінансово складний процес. Реабілітація потребує багато коштів та залучення низки фахівців.

Анастасія Панченко
Анастасія Панченко

 

«Син з аутизмом й алалією. Нам потрібні логопед, дефектолог, психолог, аби допомогти йому нормально розвиватися. Він у нас майже не розмовляє й щоб возити його кожен рік потрібно дуже багато коштів», – розповідає Анастасія Панченко.

Можливість перебування своєї сім’ї разом з дитиною у таборі «Зоряний» й безплатне проходження реабілітації на базі цього закладу сім’я Панченко зустріла з величезною радістю.

«Путівку в цей табір ми отримали за рекомендацією безплатно, вперше за багато років подружнього життя з чоловіком», – додає жінка.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ?

Як розповіла Олена Федорова, на базі табору «Зоряний» у с. Карапиші, Київської області, для сімей внутрішньо переміщених осіб з дітьми раніше вже було проведено низку психологічних тренінгів. Зокрема, тренінги «Мій чарівний світ» та «Сильні зв’язки: комунікація та емоційне порозуміння дітей та батьків», які також проводила тренерка Діана Дятченко, допомогли учасникам опанувати методами стабілізації емоційного стану. В результаті, дорослі та діти отримали інструменти для ефективного керування стресом та тривогами у майбутньому.

Більш детально про роботу організації можна дізнатися на їх сайті, або відвідавши групи у Фейсбук та Телеграм.

Крім того, ВПО, які потребують підтримки, можуть звернутися до «Центру надання правової та психосоціальної допомоги ВПО».

📞 Контактні особи:

Олена Федорова (+380 50 959 15 44) та Віталій Чепрасов (+380 66 931 01 36).

📩 Запити можна надсилати також на електронні адреси:

alenasky81@gmail.com або pog.inprom.govosoiy@gmail.com.

Завершуючи наш матеріал, хочеться звернути увагу на важливий момент: у той час, коли багато сімей зіштовхуються з численними труднощами, виникають і нові можливості для розвитку та підтримки.

Наприклад, метод нейрографіки, з яким учасники табору «Зоряний» мали змогу познайомитися, став для багатьох справжнім відкриттям. Ця практика не лише допомагає впоратися з емоційними викликами, але й створює простір для творчого самовираження. Це є надзвичайно важливим для людей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Такі заходи показують, що навіть у найважчих умовах, завжди є можливість знайти підтримку, навчитися нового й створити щось позитивне для себе та своїх близьких. Нехай цей досвід стане ще одним кроком до більшої інтеграції та розуміння в нашому суспільстві.

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип