Середа, 16 Квітня, 2025

Сенатори США віддати Україні понад $300 млрд заморожених російських активів

Група сенаторів від Республіканської та Демократичної партій закликала адміністрацію президента США Дональда Трампа передати Україні всю суму заморожених російських активів, що перевищує $300 мільярдів, а не обмежуватися лише відсотками від них. Водночас вони наполягають на тому, щоб США підштовхнули союзників до аналогічного рішення. Про це в понеділок, 24 березня, повідомило агентство Reuters.

У листі, надісланому держсекретарю США Марко Рубіо, сенатори підкреслили необхідність жорсткішої політики щодо москви. Також вони наполягають на використання конфіскованих активів як важеля тиску на росію.

Також вони звернулися до адміністрації з питанням, чи має вона намір розробити стратегію для спонукання ЄС, G7 та інших партнерів передати Україні російські суверенні активи. Крім того, законодавці цікавляться, чи підтримують США використання цих коштів, що перебувають під контролем США, на оборонні потреби України.

Лист підписали:
🔹 Республіканці – Тодд Янг і Ліндсі Грем;
🔹 Демократи – Річард Блюменталь і Тім Кейн.

Як зазначає інформаційна агенція Reuters, це рідкісний випадок, коли впливові республіканці публічно виступають за жорсткішу політику щодо росії. Та ще й закликають до цього президента США Дональда Трампа. Після того як Трамп змінив підхід США до відносин із москвою, проукраїнські республіканці у Конгресі переважно утримувалися від подібних заяв.

Цей заклик було надіслано листом 21 березня, за кілька днів до нового раунду переговорів між представниками США та росії в Саудівській Аравії.

📌 Тим часом у ЄС ухвалили рішення не конфісковувати заморожені російські активи, оскільки кілька країн висловилися проти.

📌 Глава ФБР Кеш Патель звернувся до Конгресу США із закликом розслідувати використання коштів, наданих Україні. Він заявив, що Вашингтон не може повністю довіряти Володимиру Зеленському, оскільки не має повної інформації про розподіл фінансування.

📌 З 2 квітня влада США вводить мито у розмірі 25% на товари з тих країн, які закуповують нафту чи газ у Венесуели.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

- Реклама-

ПОГОДА

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ:

Логотип ГО «Інститут розвитку регіональної преси»
Логотип ІМІ
client-image
ЛЖСІ_логотип