Дія соціальної програми «ТерапіяПЛЮС» в Україні тимчасово зупинена з 25 лютого. Відповідне оголошення розміщене на офіційній сторінці програми.
📢 «Інформуємо, що у зв’язку з обмеженнями, встановленими Постановою КМУ №168 від 14.02.2025 р., дія програми ТерапіяПЛЮС буде вимушено призупинена з 25.02.2025 р. У разі відновлення програми відповідну інформацію буде розміщено на сайті програми», – йдеться в повідомленні.
Дану соціальну програму було створено з метою підтримки пацієнтів, які страждають на гострі та хронічні захворювання в галузях кардіології, ендокринології та нефрології. В її рамках громадяни, за призначенням лікаря, могли отримувати медикаменти за зниженими цінами.
У представництві компанії АстраЗенека, яка була ініціатором та головним партнером програми ТерапіяПЛЮС, повідомили, що наразі немає конкретних термінів її відновлення.
📢 «Поки що наша команда працює над можливістю відновлення програми, але наскільки це швидко вдасться – нам не відомо. У разі відновлення роботи програми ми повідомимо всіх пацієнтів SMS-розсилкою», – зазначили у компанії.
Варто зазначити, що аналогічна ситуація склалася і з програмою «Ключ надії», яка надавала онкопацієнтам доступ до лікарських засобів зі значними знижками.
☝️ Нагадаємо, 5 лютого шостий президент України Володимир Зеленський розкритикував ситуацію та звернув увагу на проблеми в фармацевтичному секторі та ініціював засідання РНБО для їхнього обговорення. Після цього, через тиждень, він підписав указ, спрямований на забезпечення доступності лікарських засобів для українців.
📌 Так 14 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про обмеження торгівельної націнки для аптек. Відтепер вона не може перевищувати 35% для безрецептурних препаратів, а для рецептурних встановлено регресивну шкалу. Крім того, гуртові постачальники отримали обмеження націнки в розмірі не більше 8% залежно від вартості ліків.
Після цих змін експерти висловили занепокоєння, що частина популярних медикаментів може зникнути з аптек. Також запроваджене державне регулювання цін на фармацевтичному ринку може спричинити значні фінансові втрати для бюджету країни.