Середа, 30 Жовтня, 2024
12.1 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИПОДІЇФейк: У Польщі масово гинуть птахи, які поїли розсипане українське зерно

Фейк: У Польщі масово гинуть птахи, які поїли розсипане українське зерно

Немає ніяких підтверджень того, що мертві птахи в ролику, який поширюється в мережі, померли саме від українського зерна. На відео, яке є єдиним «доказом» того, що сталося, поблизу залізниці видно померлих птахів. Зі слів місцевих жителів, тут взагалі не їздять товарні потяги, тому, відповідно, там не могло розсипатися «зерно з України». Все зерно, що йде з України на експорт, ретельно перевіряється покупцями і має відповідати санітарним вимогам.

Кремлівські ЗМІ, користувачі в соцмережах поширюють повідомлення про те, що в Польщі нібито зафіксували масову загибель птахів після того, як вони поїли українського зерна, що розсипалося з товарних вагонів.

«Поляки бояться, що вони — наступні, що з України везуть отруєне зерно», — пишуть у пабліках.

У ще одній версії агітпроп розповідає про те, що йдеться про зерно, яке нібито вирощували у радіоактивній зоні навколо Чорнобиля, і саме його тепер продають до Європи.

Скриншот – vk.com
Скриншот – t.me

Цей фейк поширюється на тлі виступів польських фермерів проти європейської аграрної політики та блокади пунктів пропуску з Україною, а також блокади доріг і автомагістралей у деяких воєводствах із вимогою заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України. Протести супроводжуються дезінформаційними кампаніями та розпалюванням ворожнечі між союзниками, що вочевидь грає на руку Кремлю.

Немає ніяких фактичних підтверджень того, що десь у Польщі було зафіксовано масову загибель птахів саме через вживання українського зерна. На відео, яке нібито є доказом такого інциденту, видко кількох мертвих птахів, переважно граків, які лежать поряд із залізничними коліями польського міста Замосць. Ніяких досліджень причин загибелі цих птахів не проводилося. Немає жодної інформації про те, що сталося, і в місцевих ЗМІ. Про це були тільки повідомлення у соцмережах, де й показувався цей відеоролик. Польські фактчекери із проєкту Demagog також звернули увагу на поширення фейку серед поляків і звернулися за коментарем до орнітолога, який підтвердив, що без токсикологічних та ветеринарних досліджень не можна стверджувати, що птахи загинули через отруєне зерно.

Ситуацію прокоментували також місцеві блогери, зазначивши, що там, де було знято відео, не ходять товарні потяги. Крім того, птахи на відео знаходяться в дивних позах, деякі нібито зі зламаними крилами. Дивує і той факт, що на відео ми бачимо лише граків, а не голубів, горобців або інших поширених міських птахів.

Що ж до якості українського зерна, яке вирушає на експорт до Європи, то його дуже ретельно перевіряють покупці. Вони не тільки стежать за якісними показниками зерна, яке купують, а й за тим, щоб продукція також мала необхідну міжнародну сертифікацію.

«Кожна партія супроводжується аналізом незалежного сюрвеєра й аналізом незалежного сюрвеєра, номінованого в GAFTA», — заявив у інтерв’ю сайту Latifundist.com засновник трейдингової компанії Агроойлтрейд Сергій Орловський. З його слів, будь-які невідповідності якості є катастрофою й загрожують судовими позовами.

Скриншот – latifundist.com

Раніше StopFake спростовував фейки про те, що Польща нібито скасувала виплати українським біженцям з 1 січня 2024 року, що офіс Президента України нібито погрожує Польщі розірванням стосунків і що Польща нібито визнала «близьку перемогу росії» в Україні




Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип