Відео з цією статистикою, що поширюється в мережі, сфабрикували пропагандисти.
Більшість українців проти ведення бойових дій на території Росії — повідомляють пропагандистські джерела, посилаючись на україномовний ролик з цією статистикою. У ньому йдеться про те, нібито значна частина громадян України сподівалася на завершення війни і підписання мирної угоди, а Курська операція буцімто призведе до ескалації конфлікту. У відео також стверджується, нібито всього 10% українців вірять, що війну не можна завершувати без повернення усіх українських територій.
Однак це відео, як і статистика в ньому — сфабриковані. По-перше, не зрозуміло, що за громадська організація чи аналітичний центр нібито випустили цей ролик. Нам не вдалося ідентифікувати логотип на початку — вірогідно, зловмисники самостійно створили його на основі стокових зображень. Більш того, відео почало поширюватися саме в проросійських джерелах: ми з’ясували, що першим новину опублікував пропагандистський телеграм-канал «Кот Костян». А по-друге, таких даних поки що не існує в принципі, адже бойова операція в Курській області розпочалася зовсім нещодавно і все ще триває. Однак деякі вуличні опитування громадян України та інтерв’ю з військовими показують зовсім протилежну картинку — мешканці Києва називають операцію «феєричною», а військовослужбовці свідчать, що просування військ на територію Росії підняло бойових дух та принесло полегшення на усіх напрямках фронту. Також неправдивим є повідомлення про те, що всього 10% громадян вірять, що війна не завершиться поверненням усіх українських територій. Згідно з нещодавним опитуванням Групи Рейтинг на замовлення Фонду Карнеґі за міжнародний мир, 73% українців вважають, що Україна поверне усі свої території. При цьому 59% населення переконані, що це станеться протягом двох років. Отже, статистика, наведена у сфабрикованому пропагандистами відео, не має нічого спільного з реальністю.
Більше спростувань на тему Курську — у матеріалах Фейк: Українську військовослужбовицю поранили під Курськом — фото та Фейк: Укрпошта випустила марки з російськими військовополоненими і написом «На коліна перед Україною».
Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”