Четвер, 19 Вересня, 2024
14.8 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИЕКОНОМІКАВсе складніше росіянам вести торгівлю з Китаєм – ЗМІ

Все складніше росіянам вести торгівлю з Китаєм – ЗМІ

Після останнього раунду санкцій США здійснювати прямі платежі з Китаю до росії стало дуже важко, а подекуди й неможливо. Кілька великих російських експортерів сировини стикаються з труднощами в торгівлі з Китаєм. Виникають величезні затримки платежів у юанях, спричинені західними санкціями. Про це повідомили керівники трьох експортних компаній агентству Bloomberg у середу, 17 липня.

Проблеми зачепили не лише галузі металу та сільського господарства, а й інші сектори економіки. Асоціація російських автомобільних дилерів вже повідомила, що імпорт автомобілів та автозапчастин з Китаю може зупинитися через труднощі з розрахунками.

Ця ситуація демонструє вплив санкцій на російську економіку. Центральний банк росії у своєму липневому звіті зазначив зменшення частки імпорту та експорту у ВВП, а також зростання ролі внутрішнього попиту та виробництва.

З кінця 2023 року росія зіштовхується з труднощами в операціях з іншими торговельними партнерами, такими як ОАЕ, Туреччина та Індія, через тиск США на кредиторів та неконвертованість індійської рупії.

📈Зазначається, що після вторгнення кремля в Україну торгівля з Китаєм збільшилася більш ніж на 60%, досягнувши 240 мільярдів доларів у 2023 році. Хоча Китай не приєднався до західних санкцій, платежі між країнами ускладнилися через загрозу додаткових санкцій з боку США.

У червні російські компанії повідомляли про вирішення питання через регіональні банки, однак США розширили критерії санкцій, ускладнюючи торгівлю.

Поки що торгівля триває, але вона стала значно дорожчою через зростання витрат на здійснення розрахунків.

👉Нагадаємо, що на тлі зростаючої нестачі робочої сили, викликаної війною проти України, російські компанії активно шукають працівників у країнах Африки.

📌Російські аналітики також вказують на стагнацію промислового виробництва та зменшення інвестицій у рф. Крім того, експорт продовжує знижуватися, а прибутковість більшості галузей промисловості падає.

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип