З 1 січня 2023 року розмір допомоги з безробіття знизився. Максимум на що можуть розраховувати люди, які залишилися без роботи, – 6 700 грн. на місяць, що дорівнює сумі мінімальної заробітної плати, тоді як торік безробітним платили 150% від мінімалки. Про це повідомляє Київський міський центр зайнятості (КМЦЗ).
Уточнюється, що зміни відбулися через внесені у вересні 2022 року поправки до закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Також зменшено тривалість виплат допомоги по безробіттю. Тепер вона не може перевищувати трьох місяців, а для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу) – 360 календарних днів. Допомогу по безробіттю призначають із першого дня після дня надання статусу безробітного.
Також повідомляється про зменшення мінімальної допомоги з безробіття з 1 800 гривень до 1 000, у тому випадку, коли людина мала стаж менше семи місяців протягом року.
Зі свого боку, економіст Олексій Кущ під час інформаційного телемарафону заявив, що безробітних в Україні більше, ніж про те заявляє влада країни:
«Нам показали, що за рік війни зростання безробітних відбулося на 300 тисяч осіб. Це абсолютно не об’єктивно, тому що люди офіційно не реєструються».
Також експерт сумнівається, що показник безробіття в Україні 2023 року буде 2,8 мільйона осіб.
Додається, що 77% зареєстрованих безробітних – це жінки. Станом на 20 листопада 2022 року через війну в Україні 5 мільйонів людей втратили роботу.