Поки північнокорейські війська готуються приєднатися до російських окупантів у війні проти України, Київ посилює інформаційно-психологічну кампанію, спрямовану проти північнокорейських солдатів. Про це заявив високопоставлений український чиновник, повідомляє Голос Америки, пише УНН.
Деталі
Зазначається, що ці зусилля можуть отримати підтримку від групи південнокорейських військових спостерігачів, які, як заявив міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен, цього тижня відправляться в Україну, щоб спостерігати та аналізувати дії північнокорейських військ на полі бою.
Минулого тижня проєкт української військової розвідки “Хочу жити” випустив відеозвернення корейською мовою у соцмережах YouTube та опублікував повідомлення корейською мовою в Telegram.
Послання закликають північнокорейських солдатів здаватися, вказуючи на те, що вони не мають “безглуздо вмирати на чужій землі”. Їм запропонували надати їжу, притулок і медичні послуги.
Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко повідомив українській службі Голосу Америки, що “в майбутньому будуть опубліковані додаткові відео за участю північнокорейців”.
Мета російської армії – “деокупація”, як вони це називають, Суджі, і північнокорейців будуть застосовувати в реальних боях. Будуть спочатку навчати сучасній війні, а потім застосовувати в боях паралельно. От тому з Курщини також будуть докази їхньої участі у війні
“Ми (Центр протидії дезінформації РНБО) залучені до ідентифікації тих людей, які приїхали і в які підрозділи вони вливаються”, – додав Коваленко.
Кампанія впливу
Зазначається, що Україна проводить подібні психологічні операції щодо російських солдатів з початку російського вторгнення, заявляють американські експерти.
“Україна робила це з росіянами на початку війни. Вони змусили багатьох росіян втекти, і я підозрюю, що вони спробують зробити те ж саме з північнокорейцями”, – сказав старший аналітик з питань оборони корпорації RAND Брюс Беннетт в коментарі Голосу Америки.
Беннетт додав, що дрони також можна використовувати для надсилання повідомлень у листівках та аудіоформі північнокорейським солдатам у зоні бойових дій.
Ескполковник спецпідрозділів США Девід Максвелл, який служив у командуванні об’єднаних сил США та Південної Кореї, сказав, що це може бути “чудовою можливістю” навчитися застосовувати психологічну тактику проти північнокорейських сил під час війни.
Раніше цього тижня президент Південної Кореї Юн Сук Йоль і Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові домовилися “інтенсифікувати обмін розвідданими та досвідом” і “розробити стратегію дій і перелік контрзаходів”.
Деякі експерти в Південній Кореї заявили, що група південнокорейських військових спостерігачів, яка прямує до України, ймовірно, включатиме експертів з інформаційно-психологічної війни, які можуть дати поради українським чиновникам.
Старший науковий співробітник державного Корейського інституту національного об’єднання Чо Хан Бум, сказав, що психологічна війна може бути реальною загрозою для північнокорейської армії.
“У випадку з північнокорейськими солдатами їх зараз мобілізували для війни без будь-яких підстав. Навряд чи вони мають сильну волю або високий моральний дух”, – сказав він.
Чо заявив, що уряд Південної Кореї може допомогти Україні розробити тактику психологічного впливу проти північнокорейських солдатів, оскільки країна “має ноу-хау довготривалої психологічної війни з Північною Кореєю”.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»