12 жовтня у столичному КПЦ «ЦІННОСТІ» відбувся благодійний концерт ансамблю флейт дитячої музичної школи №36 м. Київ “Чарівна флейта”.
Згідно з давньогрецькими міфами винахід флейти заслуга сина Гефеста – Ардала. Вважається, що вона є одним з найдавніших музичних інструментів. Історики переконують, що флейта існувала за 35-40 тисяч років до нашої ери. Її прототипом служив звичайний свисток. Згодом люди почали прорізати у свистках отвори для пальців, що дозволило грати музичні твори.
В сучасному її варіанті, флейта існувала понад 5 000 років тому в Єгипті. Досі на Близькому Сході вона залишається основним інструментом. А от у Китаї її знали ще 3 000 років тому, в Японії та Індії понад 2 000 років тому.
12 жовтня у просторі «ЦІННОСТІ» відбувся благодійний концерт ансамблю флейт дитячої музичної школи №36 м. Київ “Чарівна флейта” під керівництвом викладача музичного інструменту Івана Чайковського та музичний супровід концертмейстера Ольги Чайковської.
Фрагмент виступу юних флейтистів дивіться у відео:
Після благодійного музичного вечора у культурно-просвітницькому центрі журналісти «Ірта-fax» поспілкувались з керівником шкільного ансамблю ДМШ № 36 м. Київ «Чарівна флейта», який розповів про свій викладацький досвід та дитячий творчий колектив ансамблю.
Сім’я музикантів із цінностями надихають своїх вихованців та інших людей на добрі справи. Пан Ігор зазначає, що у ДМШ № 36 м. Київ він працює з 2009 року. Він пригадує, що за перші роки роботи в нього з’явилась ідея сформувати флейтовий колектив, адже таким чином, за його словами, в дітей з’являється більше досвіду виступати на публіку та розвивати музичну майстерність.
«Це була певна ніша, яку можна було б зайняти. До того ж для дітей цікавіше грати в колективах та ансамблях, бо це для них певний стимул для самореалізації. Музична школа, в принципі, не передбачає колективні заняття там здебільшого проходять індивідуальні заняття. А індивідуально дітям маже немає де виступати на публіку, зараз дуже мало місць та можливостей. А от колективи завжди мають можливості. На них є певний попит. У 2015 році я сформував перший колектив, з цього часу ми виступаємо у Національній філармонії на конкурсах кожен рік», – говорить викладач флейти.
Ексклюзивне інтерв’ю дивіться у відео:
Під час свого виступу юні музиканти отримали шквал позитивних емоцій від вдячних слухачів, а також подарунки від простору «ЦІННОСТІ», які КПЦ надала турецька косметична компанія Farmasi, які своєю чергою «ЦІННОСТЯМ» передав співзасновник компанії Мурат Налчаджиоглу.
Голова Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» Наталія Федорчук підкреслює, що музичний розвиток дітей – це дієва арттерапія у час війни.
«Під час сьогоднішнього музичного вечора щиро, душевно і патріотично звучали музичні твори українських та світових композиторів на благодійному концерті дитячого ансамблю флейт «Чарівна флейта» у нашому просторі. Один із пріоритетів діяльності нашого руху – це підтримка талановитих дітей! Саме тому, наш простір «ЦІННОСТІ» завжди відкритий для тих, хто шукає можливості демонструвати свої творчі вміння, або бажає навчитися чомусь новому», – зазначає Наталія Федорчук.
Нагадаємо, що у КПЦ регулярно проводяться різноманітні культурні та мистецькі заходи, які покликані об’єднати людей та підтримати сферу культури.
Простір розташовано у центрі столиці за адресою: вул. Володимирська, 69.
Переглянути анонси заходів КПЦ «ЦІННОСТІ» ви можете за посиланням у Телеграм та Фейсбук та Інстаграм.