Середа, 30 Жовтня, 2024
12.1 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСУСПІЛЬСТВОБФ «Право на захист» оголошує всеукраїнську просвітницьку кампанію для школярів з обізнаності...

БФ «Право на захист» оголошує всеукраїнську просвітницьку кампанію для школярів з обізнаності щодо протидії гендерно зумовленого насильства.

Майже у 70 закладах освіти України фахівці БФ «Право на захист» провели уроки на тему «Гендерно зумовлене насильство: як уникнути і протидіяти». Як зазначають у БФ «Право на захист», ваша школа також може долучитися до всеукраїнської просвітницької кампанії з обізнаності щодо протидії ГЗН! 

Повідомляється, що у межах акції #16днівпротинасилля психологи та юристи Фонду відвідали заклади освіти Київської, Вінницької, Сумської, Харківської, Полтавської, Запорізької, Хмельницької, Львівської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської, Одеської, Чернігівської, Івано-Франківської, Дніпропетровської та Донецької областей  Охоплено понад 1 500 учасників.

Метою таких заходів є інформування про проблему гендерно зумовленого насильства в Україні й запобігання йому серед молоді. Фахівці Фонду надають учням і студентам інформацію, що допоможе ідентифікувати види й ознаки гендерно зумовленого та домашнього насильства, а також знайомлять учасників із законодавчою базою в цій сфері й алгоритмами реагування в таких ситуаціях. Отримана інформація допомагає зрозуміти, як діяти у випадках гендерно зумовленого й домашнього насильства, до кого звертатися по допомогу, які механізми захисту є сьогодні в Україні. Важливо, що уроки додають обізнаності щодо відповідальності осіб, які чинять насильство. А також сприяють усвідомленню необхідності дбати про власну безпеку й бути відповідальним у діях щодо безпеки інших людей. Уроки спрямовано також і на розвиток поваги до гендерної рівності в підлітковому середовищі.

Фото:  БФ «Право на захист»
Фото:  БФ «Право на захист»

Школярі й студенти дізналися:

  • як говорити «ні», захищати власні кордони;
  • про згоду на секс;
  • що домашнє насильство — це не лише справа сім’ї;
  • інформацію про кризові кімнати;
  • про важливість інформації, що є куди звертатись по допомогу і що просити про допомогу — це нормально;
  • про те, щоб не засуджувати постраждалих від насильства».

Всеукраїнська просвітницька кампанія триває! Якщо ви бажаєте, аби ми провели урок у вашому закладі освіти — заповніть заявку за посиланням до 14 грудня включно: https://forms.gle/JF5JvP32stq3iZWg6 

Учасники заходів щедро діляться відгуками про уроки:

«Урок був у доступному форматі для підлітків, вони зацікавлено слухали. Із задоволенням виконували вправи, сперечалися щодо висновків. Особливо сподобалось відео “Згода на секс. Просто як чай”. Після заходу, на чаюванні, один хлопчик жартував, що хоче чаю, та не з усіма», — прокоментувала одна з вчителів.

Фото:  БФ «Право на захист»
Фото:  БФ «Право на захист»

За словами учасників, новою інформацією були види насильства, зокрема психологічне й економічне. Дехто був здивований, що є «комбіноване насильство», коли один вид перетворюється на інший. Також відзначили практичний аспект теми: є інформація, яку можна використати для допомоги іншим або собі: телефони гарячих ліній, центри підтримки, кризові кімнати тощо.

«Уроки мали успіх серед школярів і студентів. Також ми отримали вдячні відгуки від викладацького складу. Темі насильства загалом, та гендерно зумовленого насильства зокрема, на жаль, приділено не багато уваги в навчальній програмі. Але питання, які ставили діти, підсвітили вже сформовані установки у свідомості аудиторії, тому тільки підтвердили необхідність проведення таких заходів», — Анна Кубанова, адвокатка з ГЗН БФ «Право на захист».

Як підкреслили у організації, просвітницька діяльність допомагає виховувати свідоме суспільство:

«Проводячи уроки з протидії ГЗН, ми інвестуємо в майбутнє, де насильства буде менше».

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип