На тлі ескалації війни в Україні поновилися дискусії щодо відправки в Україну західних військ і приватних оборонних компаній, повідомляє Le Monde з підтверджених джерел. Зазначається, що ці обговорення були відновлені через можливу відмови Америки від підтримки Києва після вступу Дональда Трампа на посаду президента США 20 січня 2025 року. Про це пише УНН.
Деталі
Дискусія про відправлення “військ” в Україну, яку розпочав президент Франції Еммануель Макрон на зустрічі союзників Києва в Парижі в лютому, зустріла рішучу відсіч з боку деяких європейських країн, на чолі з Німеччиною. Однак цей сценарій не був “похований”. За інформацією Le Monde , він навіть відродився в останні тижні у зв’язку з візитом до Франції британського прем’єр-міністра Кіра Стармера під час церемоній 11 листопада.
“Між Великою Британією і Францією тривають переговори про оборонну співпрацю, зокрема, з метою створення твердого ядра союзників у Європі, зосереджених на Україні та європейській безпеці в широкому сенсі”, – повідомило Le Monde британське військове джерело.
У Міністерстві оборони країни та Єлисейському палаці наразі немає офіційного дозволу на відправку звичайних військ або приватних підрядників. Але вже кілька місяців на столі лежать пропозиції. Однією з них є Défense Conseil International (DCI), головний оператор Міністерства оборони Франції з моніторингу експортних контрактів на поставку французької зброї та передачі відповідних військових ноу-хау. DCI на 55% належить французькому уряду.
DCI, що на 80 % складається з колишніх військових, буде готова продовжити навчання українських солдатів в Україні, як вона вже робить це у Франції та Польщі. За необхідності вона також може обслуговувати французьке військове обладнання, відправлене до Києва. Британська компанія Babcock, яка вже присутня в Україні, звернулася до DCI з пропозицією про спільне використання своїх потужностей. У травні компанія Babcock оголосила, що “ведеться робота” зі створення в Україні майданчика технічної підтримки, “включно з ремонтом і капітальним ремонтом військової техніки”, йдеться в її річному звіті.
Доповнення
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро під час візиту до Лондона 22 листопада закликав західних союзників “не встановлювати і не висловлювати червоних ліній” у своїй підтримці України. Відповідаючи на запитання про можливість відправки французьких військ у регіон, він сказав: “Ми не виключаємо жодних варіантів”.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»