Німеччина розглядає можливість повернення значної частини свого золотого резерву зі сховища в Нью-Йорку (США) на тлі посилення напруги у відносинах із Вашингтоном та непередбачувану політику американського президента Дональда Трампа. Про це повідомила британська газета The Telegraph.
💰 Золото — під питанням довіри
Протягом десятиліть ФРН зберігала близько 1200 тонн золота — другий за обсягами національний золотий запас у світі — у сховищі Федерального резерву США в Нью-Йорку, глибоко під Манхеттеном.
📢 «Десятиліттями Берлін зберігав 1200 тонн своїх знаменитих запасів золота, другого за величиною на планеті після запасів Сполучених Штатів, у глибоко підземному сховищі Федерального резерву США на Мангеттені», – йдеться у повідомленні.
Сьогодні політики з Християнсько-демократичного союзу (ХДС), який може очолити наступний уряд, порушують питання про його повернення на тлі зростання політичної нестабільності у США.
📢 «Звісно, це питання знову постало», — заявив Марко Вандервіц, колишній міністр уряду Німеччини від ХДС, коментуючи ініціативу вивезення золота.
📌 Перевірка злитків і сумніви щодо США
Депутат Європейського парламенту Маркус Фербер виступив за посилення контролю з боку німецьких чиновників:
📢 «Я вимагаю регулярних перевірок золотого запасу Німеччини. Офіційні представники Бундесбанку повинні особисто перераховувати злитки і документувати результати», — сказав він.
Обидва політики висловилися ще до того, як Дональд Трамп цього тижня ввів масштабні мита на товари з Євросоюзу. Тарифи досягли 20%, що лише підсилило позицію ХДС.
🏦 Що каже Бундесбанк
У коментарі The Telegraph Бундесбанк зауважив, що не має «жодних сумнівів» у надійності Федеральної резервної системи США:
📢 «Жодних сумнівів у тому, що Федеральна резервна система США в Нью-Йорку є надійним і безпечним партнером для зберігання наших золотих резервів», — заявили в установі.
📊 Золото як стратегічний актив
Після Другої світової війни Німеччина накопичила великі запаси золота завдяки торговому профіциту, який був конвертований у золото в межах Бреттон-Вудської системи. Наразі:
- 113 млрд євро — орієнтовна вартість німецького золота, що зберігається у США.
- Це становить 30% від загального резерву ФРН.
- 50% зберігається у Франкфурті, ще 13% — у Лондоні.
До загострення відносин із США таке розміщення вважалося раціональним рішенням, оскільки золото можна було швидко обміняти на долари у випадку глобальної фінансової кризи.
💢 Заклики до репатріації
Міхаель Єгер, представник Європейської асоціації платників податків, вважає, що весь запас слід повернути до Європи:
📢 «Краще було б якомога швидше повернути весь золотий запас Німеччини до Франкфурта або хоча б до Європи».
☝️ Нагадаємо
Раніше стало відомо, що Усього за два дні, 3 та 4 квітня, компанії на фондовому ринку США втратили приблизно 6,6 трильйона доларів. Різке падіння індексів відбулось на тлі глобальних тарифів, які оголосив президент США Дональд Трамп.