Понеділок, 25 Листопада, 2024
-0.2 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСТОПФЕЙКФейк: Український телеканал видав знятий у Сумах репортаж за трансляцію з Курської...

Фейк: Український телеканал видав знятий у Сумах репортаж за трансляцію з Курської області

Відео зі зняттям російського прапора було зроблено біля школи-інтернату у Суджі. Окрім телеканалу 1+1 на Курщині побували й інші українські журналісти, які показали фото та відео із цих місць. Агітпроп як доказ використав скриншот з прямого ефіру телемарафону, де справді на стендап у Сумах було помилково поставлено титр «Курська область». Проте кореспондентка Наталія Нагорна сама підтвердила, що на той момент уже перебувала в Сумах, і саме там знімала стендапи та проводила репортаж у прямому ефірі зі студією.

Намагання російської пропаганди

Російська пропаганда намагається віднайти пояснення для своєї аудиторії — як українські журналісти змогли опинитися в Курській області, якщо, за офіційною інформацією, територія області практично «зачищена» від української армії. Серед іншого Кремль вирішив заявити, що сюжет українського телеканалу 1+1, журналісти якого побували в Суджі Курської області, нібито насправді було знято у Сумах.

«Українська преса формує у свідомості обивателя райдужну для Києва картинку про успіхи ЗСУ, не гребуючи для цього відвертими фейками», — переконує агітпроп, розповсюджуючи фейк.

Скриншот – topwar.ru
Скриншот – kp.ru
Військова операція ЗСУ в районі Курської області

Збройні сили України на початку серпня 2024 року прорвали кордон російської федерації в районі Курської області та розпочали військову операцію на території рф. російські пропагандисти поширюють безліч дезінформації про цю операцію ЗСУ, зокрема й заперечуючи будь-який успіх української армії на місці. Наприклад, у російських ЗМІ стверджується, що місто Суджа перебуває під контролем росії. І що навіть репортажі, зняті в Суджі українськими журналістами, — підробка.

Натомість і відеокадри, зняті телеканалом 1+1, і місце їхньої зйомки свідчать про інше. В ефірі національного телемарафону репортаж було показано 14 серпня. Журналістка Наталія Нагорна показала у сюжеті, як українські воїни знімають із будівель у місті російські прапори.

Журналістка також розповіла, що на в’їзді до міста Суджа команда побачила спалену колону російської техніки, яка до знищення рухалася у бік українського кордону. Про те, що це ворожа техніка, свідчать російські номерні знаки та специфічні позначки.

ТСН щойно повернулися з Курської області

російські ЗМІ, які заявили, що сюжет насправді знімали у Сумах, використали як доказ скриншот стендапу з кореспонденткою, коли вона у прямому ефірі спілкувалася з ведучим програми ТСН. Сам ведучий, представляючи Наталю Нагорну, зазначив, що вона «щойно повернулася з Курської області». Стендап був справді записаний у Сумах, біля Меморіалу Вічної слави, але на телеканалі помилилися з титром у прямому ефірі, підписавши стендап «Курська область». В іншому стендапі, який вийшов пізніше, кореспондентка сама повідомляє, що перебуває у Сумах, що команда змушена пересуватися і не може одразу показати все відзняте в Курській області з міркувань безпеки.

Скриншот – youtube.com

У самому місті Суджа кореспондентка була у касці та бронежилеті, бо там постійно ведуться обстріли. Вона знімалася на тлі Суджанської школи-інтернату, з якої українські військовослужбовці зняли російський прапор. Також під час зйомок роздачі гуманітарної допомоги місцевим жителям на Курщині було чутно й голос журналістки, яка запитує, що саме привезли в коробках. Тому запевнення агітпропу, нібито сюжет є постановним, а журналістку «вставили» у відео — абсурдні.

Скриншот – youtube.com
Скриншот – vk.com, будівля, з якої у сюжеті знімали російський прапор

Після появи сюжету телеканалу 1+1  інші медіа також почали показувати репортажі з Курщини. 15 серпня з’явився репортаж воєнкора телеканалу «Інтер», який окрім Суджі зняв і газовимірювальну станцію, що належить Газпрому.

Також про візит до Курської області повідомили й журналісти  hromadske. Поки готується відеорепортаж із місцевості, видання показало фотографії з Суджі, за якими можна переконатися, що саме там і відбувалася зйомка. На фотографіях на тлі місцевого будинку культури можна побачити українських військових, стенди з російською державною символікою та розірваним портретом Путіна.

Фото – hromadske.ua
Фото – hromadske.ua

Раніше StopFake спростовував відеофейк про те, що у Курській області в полон нібито потрапили десятки українських солдатів.

Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип