Неділя, 24 Листопада, 2024
1.5 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИПОДІЇФейк: Матері загиблого українського військового «символічно» вручили м'ясорубку

Фейк: Матері загиблого українського військового «символічно» вручили м’ясорубку

В Україні матері загиблого українського військового не вручали м’ясорубки. Фото, яке поширюється агітпропом, було відредаговано у фоторедакторі, а опис до нього вигадано для створення чергового фейку про Україну.

Користувачі соціальних мереж та кремлівські ЗМІ поширюють брехливу інформацію про те, що в Україні матері загиблого військового в Авдіївці нібито «вручили» м’ясорубку. У таких «новинах» користувачі прикріплюють фотографію жінки, яка «радісно» тримає електроприлад у руках.

«Матері українського військового, який загинув під Авдіївкою, вручили гуманітарну допомогу у вигляді М’ЯСОРУБКИ. Дуже символічно», — пишуть користувачі.

Скриншот – facebook.com
Скриншот – Политикус

Після появи такої інформації StopFake вирішив перевірити, чи дійсно матері українського військового символічно вручили гуманітарну допомогу в вигляді м’ясорубки. Як з’ясувалося, інформація, що поширюється в мережі, не відповідає дійсності.

В описі до світлини немає інформації про те, хто саме і де вручав таку «гуманітарну допомогу», а також немає джерела такої «новини». Перевіривши публікації в українських ЗМІ, нам також не вдалося знайти схожої «новини». Тому StopFake вирішив відшукати джерело фотографії, що поширюється агітпропом, за допомогою пошуку зображень в Google. Але пошуковик видав лише свіжі «новини» виключно з кремлівських сайтів та Telegram-каналів.

Скриншот – Google

Потім ми вирішили «віддзеркалити» зображення у фоторедакторі й знову пошукати його у Google. Цього разу пошуковик видав низку новин із дуже схожою фотографією.

Скриншот – Google
Скриншот – РБК-Україна

Якщо порівняти фото, яке поширює  агітпроп, із тим, яке вдалося знайти, то виявиться, що вони практично однакові. Відмінності — обличчя жінки, коробка, яку вона тримає, і план світлини. При цьому куртка на людині, дерева, кущі, фасад будівлі та двері ідентичні на обох зображеннях.

Скриншот фейкового фото
Скриншот оригінального фото

Крім того, на оригінальній фотографії видно, що гуманітарну допомогу видала благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова». На офіційній сторінці фонду в Instagram нам також вдалося знайти це зображення з описом. Як з’ясувалося, на ній зображено зовсім не «вручення» допомоги матері загиблого, як стверджує агітпроп, а роздачу продуктової гуманітарної допомоги жителям міста Новогродівка Донецької області.

Скриншот – instagram.com

Судячи з усього, російський агітпроп просто додав у фоторедакторі «радісну» жінку з м’ясорубкою в руках і вигадав фейковий опис, щоб створити черговий фейк, який дискредитує Україну.

Раніше StopFake спростовував інформацію про те, що в Україні нібито шукають провокаторів для коментарів під інтерв’ю Путіна.




Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип