Це фейк, оскільки відеоролик було перемонтовано: у ньому пропагандисти використали архівний випуск американського телеканалу KMAX 31 за 2019 рік, у якому замінили текст на екрані та додали кадри з українського цвинтаря. В оригіналі можна побачити курйоз із телеведучою, який не має ніякого стосунку до новин про Україну чи Пентагон.
У мережі поширюється відеоролик, в якому ведучі американського телеканалу KMAX 31 нібито сміються під час репортажу новин про те, що Пентагон стурбований масовими втратами в лавах Збройних сил України.
«Взагалі американка, що сміється на тлі українського цвинтаря, – ідеальна ілюстрація байденівської епохи», – йдеться у публікаціях.
Насправді цей відеоролик підроблений і був відредагований для створення чергової порції дезінформації.
Телеканал KMAX 31 веде мовлення в Сакраменто (штат Каліфорнія) і входить до групи CBS News and Stations. Він щодня випускає ранкову програму Good Day. Перевіривши сайт і соціальні мережі телеканалу, команда StopFake переконалася, що KMAX 31 не транслював новин про те, що Пентагон занепокоєний втратами ЗСУ.
За допомогою зворотного пошуку за зображенням StopFake знайшов оригінальний відеоролик, використаний для створення цього фейку. Цей фрагмент програми від 21 грудня 2019 року опубліковано на YouTube-каналі Good Day Sacramento під назвою «Blooper of the Day!» (Ляп дня!). У ролику ведуча прогнозу погоди обмовляється, вимовляючи замість слова «visibility» (видимість) слово «disability» (інвалідність). Саме ця обмовка викликала сміх у студії.
На те, що для створення фейку було використано архівний ролик, вказують відмінності у різдвяному оформленні студії у 2019 році й зараз.
Пропагандисти використали уривок програми Good Day Sacramento, замінивши текст на екрані позаду ведучої з Holiday travel на відео міського цвинтаря Харкова, де видно могили українських захисників. Також туди додано напис: «The Pentagon is concerned about the mass casualties in the ranks of the AFU» (Пентагон занепокоєний масовими втратами в лавах ЗСУ). Після цього фейкове відео було записано з екрана телевізора на телефон. Раніше StopFake вже спростовував фейкові відео, створені таким чином.
Варто зазначити, що представники Пентагону не робили ніяких публічних заяв щодо масових втрат ЗСУ. Водночас 8 грудня Дональд Трамп заявив, що Україна нібито втратила близько 400 000 військовослужбовців. Однак Президент України Володимир Зеленський повідомив, що з початку повномасштабного вторгнення росії було вбито 43 000 українських військових, ще 370 000 отримали поранення.
Раніше StopFake спростовував брехню кремлівської пропаганди про те, що Валерій Залужний у Британії нібито «порадив українським військовим не боятися смерті, оскільки шансів на виживання у них однаково немає.