Вівторок, 5 Листопада, 2024
-0.7 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСУСПІЛЬСТВОШтрафи за образливі повідомлення сексуального характеру вводять в Україні

Штрафи за образливі повідомлення сексуального характеру вводять в Україні

Від 1 360 до 2 720 гривень штрафу тепер можуть отримати особи, які вчиняють сексуальне домагання, зокрема надсилають непристойні повідомлення сексуального характеру (образливі або принизливі повідомлення з сексуальним підтекстом) у соцмережах, вербальні або невербальні посилання (слова, рухи, жести тощо).

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає штрафи та покарання за образливі повідомлення сексуального характеру та інші форми насильства.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради. Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція)” був повернутий з підписом глави держави 17 червня.

Документом пропонується впровадження окремих інструментів для забезпечення ефективного провадження у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з домашнім насильством та насильством за ознакою статі. Зокрема, пропонується зобов’язати суди при розгляді таких справ, а також у випадках невиконання термінового заборонного припису, обов’язково розв’язувати питання про направлення кривдників на проходження спеціальних програм, з обов’язковим обґрунтуванням цього рішення у постанові про адміністративне правопорушення за даною категорією справ.

Законом також встановлюється адміністративна відповідальність для посадових осіб за неповідомлення про випадки домашнього насильства щодо дитини (стаття 173-5 КУпАП) та відповідальність за сексуальне домагання (стаття 173-7 КУпАП). Враховуючи різний суб’єктний склад та правове регулювання домашнього насильства і насильства за ознакою статі, правопорушення, пов’язані з насильством за ознакою статі, виділяються в окрему самостійну норму (стаття 173-6 КУпАП).

“Сексуальне домагання, тобто вчинення без згоди особи вербальних, невербальних або фізичних дій сексуального характеру, які не спричинили тілесних ушкоджень, метою або наслідком яких є приниження гідності особи, зокрема шляхом створення залякуваного, ворожого, принизливого або образливого середовища тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 360 до 2 720 гривень)”, – йдеться у документі.

Окрім штрафів, можливі покарання у вигляді громадських робіт тривалістю від двадцяти до тридцяти годин. Дії, вчинені щодо особи, яка перебуває у трудовому, службовому, матеріальному чи іншому підпорядкуванні, передбачають накладення штрафу від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.

Як зазначають провідні українські ЗМІ, цим подіям передувала ратифікацію Стамбульської конвенції, яку підтримала Верховна Рада України у червні 2022 року. росія відреагувала на цей крок. Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко зазначила, що агресор розглядає ратифікацію конвенції Україною як загрозу для існування свого авторитарного режиму. Вона також підкреслила, що це пояснює, чому протягом десятиліть в Україні не могли дійти згоди щодо впровадження ідей конвенції.

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип