Російські загарбники різко підвищують вартість комуналки на тимчасово окупованій частині Луганської області. Крім того, вони мають намір диктувати сільгоспвиробникам ціни, за якими закуповуватимуть продукцію.
Про це повідомили у Луганській ОВА, пише видання OBOZREVATEL.
Зокрема, повідомляється, що в Луганській ОВА зазначили: таким чином окупанти сподіваються знизити ціни на товари першої необхідності, які «у деяких захоплених громадах у 2-3 рази вищі за середні по регіону».
«Комуналку в так званій «лнр» підвищують на 17% і обіцяють вирівняти з російською. Сільгоспвиробникам окупаційна влада диктуватиме ціни, за якими закуповуватиме продукцію», – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: впливати на прибуток бізнесу ніхто не стане, у зв’язку з чим «постраждають насамперед сільгосптоваровиробники». Їх, зазначається, змусять продавати м’ясо, сир, молоко за безцінь.
«Вони ще влітку скаржилися на те, що працюють на збиток і вирощування худоби не окупається за пропоновані гроші. Тіснитимуть їх й надалі», – пояснили в Луганській ОВА.
Водночас у самій рф санкції та пов’язане з ними погіршення фінансового стану змусили її владу продавати золото з Фонду національного добробуту. Ціль – покриття дефіциту бюджету. У січні було продано 3,6 тонн дорогоцінного металу.
Крім того, починаючи з жовтня росія щомісяця вилучає з нього 4-5 млрд доларів для поповнення свого бюджету. Причина – спричинений санкціями фінансовий стрес економіки країни.
Як розповіла міністерка економіки України Юлія Свириденко, попри те, що за підсумками 2022 року падіння ВВП росії складе недостатні для обвалення її економіки 4,5-5%, вилучення коштів із Фонду національного добробуту свідчить про ефективність санкцій.
«Санкції – це м’який інструмент. … [Але] ми вже чітко простежуємо ознаки фінансового стресу держави-терориста», – пояснила міністерка.
Як повідомлялось раніше, напередодні нових санкцій проти росії її валюта – рубль – впала до мінімуму з квітня-2022. 17 лютого вона подешевшала на 0,4%, до 75,15 рубля за долар.
Ілюстративне фото