Радники новообраного президента США Дональда Трампа розробляють плани щодо припинення війни в Україні, які передбачають поступки росії значною частиною території країни та відмову від членства в НАТО. Пропозиції включають заморожування ліній фронту і систему “батогів і пряників” для обох сторін. Про це пише Reuters, передає УНН.
Деталі
За даними Reuters, пропозиції трьох ключових радників Трампа, включно з майбутнім спецпосланцем США з питань росії та України, генерал-лейтенантом армії у відставці Кітом Келлогом, мають деякі загальні елементи, включно з виключенням членства України в НАТО
Радники Трампа спробують примусити москву і Київ до переговорів за допомогою “пряників і батогів”, включаючи припинення військової допомоги Україні, якщо він не погодиться на переговори, але збільшення допомоги, якщо відмовиться від переговорів російський диктатор володимир путін.
Під час своєї передвиборчої кампанії Трамп неодноразово обіцяв закінчити війну в Україні протягом 24 годин після інавгурації 20 січня, якщо не раніше, але досі не сказав, як саме. Аналітики та колишні співробітники органів національної безпеки США висловлюють серйозні сумніви в тому, що Трамп зможе виконати таку обіцянку через складність ситуації.
Однак у сукупності заяви його радників дають уявлення про можливі “контури” мирного плану Трампа, пише Reuters.
Однак Трамп може зіткнутися з небажанням путіна розпочати переговори.
За словами чотирьох радників, станом на минулий тиждень Трамп ще не скликав робочу групу для розроблення мирного плану.
Зрештою мирна угода, найімовірніше, залежатиме від прямої особистої взаємодії між Трампом, путіним і Зеленським, сказали радники.
Один із колишніх співробітників служби національної безпеки Трампа розповів, що є три основні пропозиції: план Келлога, план новобраного віцепрезидента Джей Ді Венса і план Річарда Гренелла, колишнього виконувача обов’язків начальника розвідки Трампа.
План Келлога, написаний у співавторстві з колишнім співробітником Ради національної безпеки Фредом Флейцем і представлений Трампу на початку цього року, закликає до заморожування нинішніх бойових ліній.
Венс, який як сенатор США виступав проти допомоги Україні, у вересні висунув окрему ідею.
Він сказав американському подкастеру Шону Раяну, що угода, ймовірно, включатиме демілітаризовану зону на наявних лініях фронту, яка буде “сильно укріплена”, щоб запобігти подальшим російським вторгненням. Його пропозиція позбавить Київ членства в НАТО, зазначає Reuters.
Гренелл, колишній посол Трампа в Німеччині, виступив за створення “автономних зон” на сході України під час круглого столу Bloomberg у липні, але не став уточнювати подробиці. Він також висловив думку, що членство України в НАТО не відповідає інтересам Америки.
Гренелл ще не отримав посаду в новій адміністрації, хоча він, як і раніше, дослухається до думки Трампа з європейських питань, повідомив Reuters один зі старших радників Трампа із зовнішньої політики.
За його словами Гренелл був одним із небагатьох учасників вересневої зустрічі Трампа і Зеленського в Нью-Йорку.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»