Міністерство оборони США розпочало внутрішнє розслідування для виявлення осіб, які розкрили інформацію про візит Ілона Маска до відомства. Це сталося після того, як Маск закликав притягнути до відповідальності посадовців Пентагону, які, на його думку, поширюють “зловмисну дезінформацію” щодо його контактів із військовими. Про це повідомило видання Bloomberg у суботу, 22 березня.
За інформацією видання, керівник апарату міністра оборони Піта Гегсета, Джо Каспер, закликав провести розслідування «несанкціонованого розголошення» секретної інформації. Також він прагне передати винних до правоохоронних органів для кримінального переслідування. Співробітників, зокрема, перевірятимуть на поліграфі.
У службовій записці Каспер вказав, що розслідування має бути розпочате негайно й завершене повним звітом для міністра оборони. У документі буде вказано перелік витоків інформації в Пентагоні та рекомендації щодо їх подальшого запобігання.
Американський мільярдер Ілон Маск у п’ятницю, 21 березня, провів майже 80-хвилинну зустріч з міністром оборони Пітом Гегсетом.
Раніше того ж дня газета NYT повідомила з посиланням на джерела, що Пентагон планує провести брифінг для Маска щодо військових дій США на випадок війни з Китаєм.
Як зазначалося в матеріалі, надання Маску доступу до найбільш засекречених військових таємниць США стало б значним розширенням його ролі як радника Трампа, і могло б загострити питання про конфлікт інтересів, оскільки Маск є генеральним директором компаній SpaceX і Tesla, що мають значні фінансові інтереси в Китаї.
Сам Маск різко відреагував на ці заяви у своїй соцмережі X (раніше Twitter). Він закликав до судового переслідування тих, хто зливає «неправдиву інформацію» в медіа.
Водночас президент США Дональд Трамп та міністр оборони Піт Гегсет заперечили, що Маску надавали доступ до будь-яких стратегічних військових планів країни.
Раніше в Пентагоні робили заяви, що США готові воювати з Китаєм після погроз з боку Пекіна щодо санкцій.
☝️ Також раніше стало відомо, що Уряд Італії вирішив призупинити переговори з компанією SpaceX щодо надання послуг супутникового зв’язку Starlink.