П’ятниця, 22 Листопада, 2024
-0.7 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИВІЙНАОбмін територіями та важелі впливу на переговорах: Foreign Policy про мету України...

Обмін територіями та важелі впливу на переговорах: Foreign Policy про мету України у “курській операції”

Після захоплення частини курської області рф, Україна може спробувати домовитись з москвою про обмін територіями, аби деокупувати власні регіони. Про це пише Foreign Policy, передає УНН.

Деталі

У видані відзначили, що остання операція демонструє здатність України досягати несподіванок і використовувати раптові прориви. В цьому рф постійно зазнавала невдач з початку свого вторгнення.

Окрім того, журналісти вказують, що західні союзники Києва виступили із заявами щодо ситуації у курській області й жоден не засудив дій України.

Аналітики припускають декілька варіантів щодо того, чого прагне досягти Україна завдяки вторгненню у курську область. Зокрема, у виданні припускають, що частково мета “курської операції” може полягати в тому, щоб ще раз продемонструвати хибність аргументу про червону лінію, про які постійно говорить рф.

Інше припущення, яке набуло великої популярності, полягає в тому, що бої у курській області можуть призвести до швидшого завершення війни.

“Якщо українські сили зможуть утримати та зберегти контроль над російською територією, (…) це може посилити важелі впливу України на будь-яких потенційних переговорах щодо припинення війни. Вже зараз блискавичний наступ України на рф підриває поширену ідею про те, що путін має всі карти, щоб диктувати умови припинення вогню”, – пише Foreign Policy.

Також видання наводить заяву експрем’єра Швеції Карла Більдта, який зокрема й припустив, що Київ може обміняти захоплені російські території на власні.

Окрім того, журналісти припускають, що Київ готує ґрунт для потенційних переговорів. Це, можливо, спроба зміцнити свої позиції та публічно заявити про свою готовність.

У Foreign Policy підкреслюють, що минулого разу, під час підписання Мінських домовленостей, Україна мала настільки слабку позицію, що була змушена погодитися на неможливі умови.

Наступні переговори відбулись у березні 2022 року на кордоні білорусі. Самі журналісти назвали їх не перемовинами, а наданням “росією умов капітуляції Україні”.

“Київ не лише змінив військовий наратив на місцях, а й, можливо, намагається змінити наратив щодо переговорів – з угоди “земля в обмін на мир” на угоду “земля за землю”. Це ставить Путіна в безвихідь: втрата контролю над частинами власне рф є величезним соромом для Кремля”, – вказують у Foreign Policy.

Однак, у виданні підкреслюють, що це не змінює фундаментальної проблеми результату переговорів. Залишається той факт, що росія проігнорувала майже кожну угоду, яку вона підписала з Україною.

Доповнення

Слід зауважити, що офіційно Україна не коментувала ситуації у курській області рф.

Нагадаємо

Речник Держдепартаменту США Метью Міллер заяви, що слова путіна про те, що “Україна створила масштабну провокацію” у Курській області “є перебільшенням”.

Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини».

📌 Також раніше було повідомлено, що у Курській області на території росії продовжується «вертолітопад». Силами оборони було збито військовий гелікоптер Ка-52 «Алігатор»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип