Середа, 30 Жовтня, 2024
12.1 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСТОПФЕЙКФейк: Паризьке метро безлюдне через ризик терористичних атак – ВВС

Фейк: Паризьке метро безлюдне через ризик терористичних атак – ВВС

Сюжет, що поширюється в мережі, найімовірніше, був сфальсифікований. Британська мовна корпорація BBC не публікувала схожих сюжетів ні у себе на сайті, ні у своїх соціальних мережах.

Деякі користувачі мережі поширюють відеоролик з логотипом BBC, в якому йдеться про те, що жителі Парижа нібито перестали користуватися метро – вони побоюються можливих терористичних атак під час Олімпійських ігор-2024.

«Метро Парижа стало безлюдним напередодні довгоочікуваної олімпіади. Причиною такого вимирання стала боязнь жителів міста з’являтися в людних місцях через підвищені ризики терористичної загрози на час Ігор. Довіра до макронівської влади та місцевих фараонів очевидна», – йдеться в публікаціях.

Скриншот – facebook.com

На відеоролику тривалістю 16 секунд можна помітити логотип британської мовної корпорації BBC. Стилістика цього відео передбачає, що воно було опубліковане на офіційній сторінці BBC в TikTok, про що свідчить відповідний знак і нікнейм компанії @bbcnews.

Проте британська мовна корпорація BBC у себе в TikTok або інших соцмережах не публікувала таких відеороликів. Про спорожніле паризьке метро журналісти BBC також не писали і у себе на сайті. Нам не вдалося знайти ніяких даних про те, що жителі Парижа почали уникати метрополітену через проведення Олімпіади.

Проте не менш показовим є і той факт, що відео, про яке йде мова, спочатку стало з’являтися саме в анонімних проросійських каналах у Telegram.

Скриншот – tiktok.com/@bbcnews 

Тривалість цього відеоролика становить 16 секунд, хоча практично всі опубліковані BBC в TikTok відео тривають понад 30 секунд. Відео, про яке йдеться, складається із самого відеоряду та двох спливаючих повідомлень про небезпеку терористичних атак напередодні Олімпіади. Справжні відео BBC, навпаки, мають закадровий голос журналіста, який розповідає про те, що відбувається в сюжеті.

На відео – справді паризьке метро. Десятки подібних відеороликів легко можна знайти в мережі (наприклад, ці відео, відео, відео). Аналізоване відео не може бути доказом того, що паризьке метро нібито спорожніло через страх парижан перед терористичними атаками, – на деяких архівних відео метрополітену, які нам вдалося проаналізувати і які були зняті зовсім в інший часовий відрізок, також бачимо, що у вагоні перебуває лише кілька людей. Ймовірно, зловмисники використали одне з таких відео для створення фейкового відео з логотипом BBC.

Скриншот – lens.google.com

Раніше фахівці Reuters аналізували схоже відео, в якому також йшлося про нібито високу терористичну загрозу в паризькому метрополітені під час Олімпіади-2024. Зловмисники поширили відеоролик з логотипом ЦРУ, в якому заявлялося, що експерти ЦРУ спільно з посольством США у Франції нібито закликають американських громадян уникати  Паризького метро під час Олімпіади 2024 року. Представник Держдепартаменту США у коментарі Reuters спростував справжність цього відео.

Поширення таких фейкових відео свідчить про спроби Кремля зірвати проведення Олімпійських ігор 2024 року в Парижі. Про це йдеться і в дослідженні Microsoft, опублікованому на початку червня. Центр аналізу загроз Microsoft (MTAC) зазначає, що Кремль доповнив свою стару тактику дезінформації використанням штучного інтелекту для своєї шкідливої ​​діяльності. Аналітики вважають, що ці операції мають дві основні цілі: очорнити репутацію міжнародного олімпійського руху та створити атмосферу очікування спалаху насильства в Парижі під час проведення Ігор.

StopFake також неодноразово спростовував неправдиву інформацію про Олімпіаду 2024 року у своїх матеріалах «Фейк: У Франції усунули від супроводу естафети Олімпійського вогню всіх поліцейських-мусульман – TF1» і «Фейк: Олімпіада в Парижі стала «найбільш негативно обговорюваною Олімпіадою за останніх 10 років» – Microsoft».



Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип