У статті на сайті The Wall Street Journal немає слів про те, що атака ЗСУ на Курську область «гарантує поразку України». Навпаки, у матеріалі наголошується, що саме нестандартні та непередбачувані дії України на території РФ дають Києву шанси на сприятливий результат конфлікту, оскільки нескінченна позиційна війна на сході країни і відсутність активної підтримки з боку західних партнерів може врешті призвести до поразки української сторони.
У соціальних мережах та на російських сайтах поширюють інформацію про те, що атака ЗСУ на Курську область у результаті гарантовано призведе до поразки України. Про це нібито повідомляє американське видання The Wall Street Journal.
«Видання називає Україну “аутсайдером”, стверджуючи, що дії Києва “гарантують остаточну поразку”. У статті йдеться про атаки ЗСУ на Курську область, які стали “ризикованим кроком”», — пише російський сайт «Русская весна».
Насправді ж ця інформація є фейком. В оригінальній статті на сайті The Wall Street Journal немає ані слова про те, що атака ЗСУ на Курську область «гарантує поразку України». Навпаки, у матеріалі йдеться, що саме нестандартні дії України на території РФ дають Києву шанси на сприятливий результат конфлікту, оскільки нескінченна позиційна війна на сході країни «та бездіяльність і суперечки нерішучих західних прихильників України гарантують Україні остаточну поразку».
Стаття під назвою « Україна – аутсайдер, який ризикує» з’явилася на сайті The Wall Street Journal (WSJ) у розділі «Окремий погляд» 2 вересня 2024 року. Її автор навпаки підкреслює, наскільки важливою стала українська операція в Курській області для перебігу війни.
«Це важливо частково тому, що Україна успішно порушила одне з найбільших табу атомного віку. Це перший випадок, коли неядерна країна вторглася на територію ядерної держави і окупувала її. Теоретики стримування тривалий час вважали, що одна з переваг володіння ядерною зброєю полягає в тому, що ніхто не наважиться вторгнутися в державу, яка має ядерну зброю. Нездатність Росії застосувати ядерну зброю проти сил вторгнення змушує вчених та політиків ламати голову», — наголошує автор матеріалу Волтер Рассел Мід.
За словами Міда, президент України Володимир Зеленський та генерал Сирський ухвалили цю нову стратегію, бо вважають, що наразі Україна — аутсайдер у цій екзистенційній війні. Це переконання вибудовується, ймовірно, тому, що «хоч західні партнери України теоретично здатні надати їй перевагу, Київ, схоже, вважає, що вони цього не зроблять». Автор наголошує, що в Україні вважають, що мають «відмовитися від боязких стратегічних порад Заходу, якщо сподіваються вижити». «Можливо, вони мають рацію. Ведення нескінченної, програшної позиційної війни на сході, поки слабовільні західні прихильники України не діють і сперечаються, гарантує країні остаточну поразку», — пише WSJ .
Також видання зазначає, що якщо Києву вдасться змусити Путіна перекинути сили не лише до Курська, а й до всього прикордонного регіону, перевага Росії у живій силі та її здатність підтримувати наступальні операції на території самої України значно скоротяться. Волтер Рассел Мід дійсно критикує слабку політику адміністрації Байдена і Євросоюзу щодо військової підтримки України та вказує на те, що саме тому країна, яка переживає напад агресора, змушена шукати альтернативних військових шляхів для свого захисту.
Тобто видання, навпаки, позитивно характеризує нову стратегію України у протистоянні РФ і вміння українського військового керівництва діяти нестандартно та непередбачувано. Саме в цьому, на думку автора матеріалу, може лежати ключ до успішної протидії агресивним планам Росії.
Російські ЗМІ вкотре виривають цитати в іноземних медіа з контексту, щоб знецінити операцію ЗСУ у Курській області та подати її як програшну для самої України. StopFake продовжує спростовувати схожі фейки в матеріалах «Маніпуляція: Німецький полковник назвав наступ України в Курській області «божевіллям Зеленського»» , «Фейк: Головком ЗСУ визнав “провал у Курську” – Росія перекинула туди 230 тисяч солдатів» , «Маніпуляція: “ЗСУ починають готуватися до оборони Дніпропетровська – Bild”».
Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”