Інформація про видалення, вилучення або знищення доказів воєнних злочинів росії, зокрема бази даних депортованих москвою українських дітей, не відповідає дійсності. Про це 19 березня під час брифінгу заявила речниця Держдепу США Теммі Брюсс.
Водночас вона підтвердила, що США припинили фінансування ініціативи, яка займалася документуванням фактів масової депортації росіянами українських дітей.
📢 «Фінансування було скорочене на основі оцінок, які ми робили щодо всього фінансування: чи відповідало воно нашому баченню сприяння американським інтересам. Можу сказати, що теорії змови або страхи щодо того, що були видалені якісь дані, не є правдою. Це не так. Дані є, вони не були у віданні Держдепу, але ми знаємо, хто керував даними і сайтом. Ми точно знаємо, що дані не видалені й не загубилися», – підкреслила Брюсс.
💰 США зупинили фінансування ініціативи, яка фіксувала воєнні злочини
Раніше видання The Washington Post із посиланням на власні джерела повідомило, що припинено контракт Держдепартаменту США з Лабораторією гуманітарних досліджень Єльського університету (Yale HRL), яка займалася пошуком та документуванням викрадених росією українських дітей, призвело до видалення критично важливих доказів.
📊 На програму з фіксації злочинів було витрачено 26 мільйонів доларів.
Раніше вже з’являлися повідомлення, що докази воєнних злочинів могли бути втрачені після припинення США фінансування цієї ініціативи. Однак у Вашингтоні запевняють, що всі дані збережені та перебувають під контролем відповідальних організацій.