Субота, 7 Грудня, 2024

З фанери та з іноземною електронікою: у ГУР розповіли про російські БПЛА “гєрбєра”


Безпілотні літальні апарати “гєрбєра”, які росія використовує для ударів по території України, виготовлені з фанери та містять компоненти іноземного виробництва. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, пише УНН.

Деталі

“Держава-агресор росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті єлабуґа. Апарат “гєрбєра” може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів”, – повідомили у ГУР.

За даними розвідки, цей БПЛА імітує shahed-136/ґерань-2 та масово використовується росією для перевантаження української протиповітряної оборони. “За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) “гєрбєра” в десятки разів дешевша за “шахед/гєрань”. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників”, – додали у ГУР.

За їхніми словами, під час дослідження збитих зразків цих БПЛА експерти виявили, що росіяни виготовляють “гєрбєри” за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних  компонентів. Зокрема, розробник БПЛА – китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів у росію. Постачання, за даними української розвідки, відбувається за посередництва третіх компаній. 

Завадозахищена антена (CRPA) “гєрбєри” містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері містяться також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки “гєрбєра” оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. А двигун DLE60 – виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до росії.

Додамо

росіяни постійно намагаються модифікувати та модернізувати всі наявні у них типи ракет та дронів, які застосовують для атак по Україні. Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) у коментарі УНН розповіли, про які саме особливості йдеться та яку роль відіграють західні комплектуючі у змінах ворожої зброї. Ворог використовує не лише західні компоненти. За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, компоненти до БПЛА, якими ворог атакує Україну, постачають близько 50 виробників з Китаю.

Також у КНДІСЕ повідомили, що під час атак по території України, які відбулися 26-29 жовтня, росіяни застосували ударні безпілотники із термобаричною бойовою частиною. 

Окрім того, експерти КНДІСЕ встановили, що російські ракети Х-69, якими окупанти бʼють по Україні, створені з кількох видів озброєння і мають іноземні комплектуючі.



Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип