Субота, 12 Жовтня, 2024
13.2 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСУСПІЛЬСТВОМузична терапія для кожного

Музична терапія для кожного

10 серпня у столичному просторі «ЦІННОСТІ» відбувся вечір української пісня від Етно до сучасності. Для відвідувачів, музичну терапію проводили студенти Київської Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського співачки Карина Погосян та Марія Бусленко. Музичний супровід за роялем виконував лауреат міжнародних конкурсів та всеукраїнських фестивалів академічної музики Владислав Абельмас.

Відео «Українська пісня від Етно до сучасності»

Талановита молодь майбутнє української держави

Під час культурного заходу дует Карини Погосян та Марії Бусленко виконали пісні народжені під час війни, які стали хітами у наших захисників. Зокрема, співали відомі українські пісні «Ой, у вишневому садку», «Цвіте терен», «Над горою місяць повен», «Журавлі», «Червону руту» та інші. У ролі концертмейстера виступив молодий музикант Владислав Абельмас.

Журналісти «Ірта- fax» поспілкувались з усіма учасниками музичного заходу.

Карина Погосян студентка Київської Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, яка навчається за спеціальністю оперний спів.

Чим для вас є музика?

–       Це для мене всім! Це в першу чергу мій прояв у Світі, те, що дав мені Бог й те, що я маю реалізувати повною мірою, – розповіла співачка.

Повне інтерв’ю з Кариною у відео

Марії Бусленко теж студентка Київської Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського.

Які з виконаних сьогодні пісень вам найближчі?

–       Зазвичай я віддаю перевагу класичній музиці. Тому, коли я співала «Журавку» Білаша я більше відчувала якийсь медитативний стан та проявлялася в цьому. Також «Червона рута» Володимира Івасюка, – додала Марія.

Повне інтерв’ю з Марією у відео

Владислав Абельмас лауреат міжнародних конкурсів та всеукраїнських фестивалів академічної музики. Він також є студентом, наразі навчається у магістратурі. Закінчив Київську Національну музичну академію України імені П.І. Чайковського. Починаючи з другого курсу пів року пропрацював концертмейстером у балетній студії при Жовтневому Палаці. З другої половини другого курсу (декілька років) працював викладачем за спеціальністю фортепіано у Київській дитячій музичній школі № 4 ім. Д.Шостаковича.

Розкажіть, як ви взяли участь у сьогоднішньому заході?

–       Історія проста. Дівчат підвів концертмейстер й необхідно було терміново знайти концертмейстера, який зіграє аранжування й просто підіграє, академічну музику з нот швидко прочитає та приготує. На все про все у мене був 1 день. Ми за цей день змогли втілити, я думаю, більшу частину того, що було заплановано, – розказав Владислав.

Повне інтерв’ю з Владиславом у відео

Про Дім, Господинь та Берегинь

Після творчого вечора журналісти «Ірта- fax» також записали велике відео інтерв’ю з духовною натхненницею, яка опікується простором «ЦІННОСТІ» Наталією Федорчук.

Пані Наталія розкажіть, як виникла ідея створення цього простору?

–       24 лютого 2022 року, кожен з нас українців, хто вважав Україну своїм домом зрозумів важливу річ, що дім це не тільки стіни, це люди, які нас оточують. Багато хто втратив свій дім, який будувався інколи бабусями та дідусями…Цей центр, який ми створили з дівчатами однодумцями, ми вирішили зробити місцем, яке стане домом для всіх, хто його потребує, – відповіла жінка.

Чому саме за «Сімейні цінності»? Чому ви обрали такий шлях?

–       Сім’я в першу чергу це там, де ми з’являємось на світ й там де ми маємо своє продовження. Чому за сімейні цінності? Тому, що для мене і для дівчат та жінок, які об’єдналися важливі наші батьки та люди літнього віку, щоб вони не відчували себе самотніми. Нам радісно переймати їх досвід, показувати їм, що ми є тим натхненням для нашого сьогодення. І те, що вони творили для нас, для нас є дуже важливо. Для нас важливі наші діти та діти тих, хто народжує в Україні. Бо це майбутнє нашої нації. Для нас важливі наші чоловіки. Вони наш захист, – відповіла Наталія.

Як виникла ідея сьогоднішнього творчого заходу?

–       Ми хотіли показати нашу талановиту молодь нашим військовим, бо для них важливо бачити хто це наступне покоління, яке вони сьогодні захищають. Ми хотіли показати цю молодь іншим людям, нашим сьогоднішнім гостям, щоб вони так само зрозуміли, що у нас  є оце майбутнє… Для таких молодих людей зараз потрібна сцена, вони мають виступати. Здебільшого Київ обмежує всі культурні заходи. А без практики, без виходу на аудиторію, без розуміння, як реагують на твій голос, на твоє виконання пісні не можливо далі розвиватися та ставати професіоналами. Тому ми запросили цих неймовірних людей, яким сьогодні декілька разів кричали «Браво», – додала героїня нашого інтерв’ю.

Наталія Федорчук підкреслила, що у просторі «ЦІННОСТІ» не має директора чи керівника, немає головних. Всі жінки є однодумцями, кожна сильна у своїх сферах діяльності та у своїй справі. Ідея створення цього простору належить пані Наталі, але втілювали її жінки разом. Вона додає, що разом з іншими жінками однодумцями є господинями та Берегинями у цьому центрі.

Повне інтерв’ю з Наталією Федорчук у відео

Нагадаємо, що у просторі «ЦІННОСТІ» постійно проходять різноманітні культурні заходи (творчі вечори, зустрічі з цікавими людьми, майстер-класи, курси психологічної підтримки для військових, фотосесії, та клуби спілкування англійською мовою для молоді), які покликані об’єднати людей у цей нелегкий для країни час.

Для українців свої двері культурно-просвітницький центр (простір) «ЦІННОСТІ» відчинив 7 червня цього року.

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип