П’ятниця, 6 Грудня, 2024

Європарламент закликав надати Україні Taurus і нові Patriot на тлі “нової фази у війні”


Європарламент в ухваленій резолюції вказав, що участь Пхеньяна та випробування росією нових балістичних ракет в Україні знаменують “нову фазу у війні”, закликав Пекін припинити всю військову допомогу або допомогу подвійного призначення росії, а також попросив ЄС та країни блоку посилити військову підтримку України, у тому числі надаючи літаки, ракети великої дальності, зокрема Taurus, сучасні системи ППО, включаючи Patriot та SAMP/T, пише УНН з посиланням на повідомлення на сайті євроінституції.

Деталі

Європарламентарі закликали міжнародне співтовариство вжити швидких та рішучих заходів для реагування на тривожну ескалацію агресивної війни росії проти України.

У резолюції, ухваленій у четвер, Європарламент засудив використання росією північнокорейських військ проти української армії та її випробування нових балістичних ракет в Україні. “Ці нещодавні кроки щодо ескалації є новою фазою у війні та новим ризиком для безпеки Європи в цілому”, стверджують депутати Європарламенту, закликаючи ЄС та інших партнерів України відреагувати відповідним чином.

Наполягаючи на тому, що “жодні переговори щодо України не можуть відбуватися без України”, євродепутати закликають ЄС працювати над досягненням якомога ширшої міжнародної підтримки України та пошуку мирного вирішення війни. Європарламент закликає до залучення ЄС та держав-членів до реалізації української Формули миру та створення необхідних умов для проведення другого Саміту миру, у тому числі шляхом залучення країн Глобального Півдня.

Санкції

Засуджуючи Іран, білорусь та Північну Корею за їхню військову підтримку росії, депутати Європарламенту закликають держави-члени ЄС ще більше посилити режим санкцій проти цих країн. Вони підкреслюють, що як агресивна війна росії проти України, так і участь Північної Кореї у війні та її ядерні та ракетні програми є серйозною загрозою міжнародному порядку, заснованому на правилах.

Китай

Євродепутати також закликають Пекін припинити всю військову допомогу або допомогу подвійного призначення, яку він надає росії, додавши, що відмова змінити курс ризикує серйозно вплинути на двосторонні відносини між ЄС і Китаєм. Натомість, кажуть європарламентарі, Китай міг би використати свій значний вплив на Північну Корею та росію, щоб допомогти зменшити напруженість.

Посилення військової підтримки України

Резолюція вимагає від Ради ЄС розширити санкції проти росії, особливо щодо секторів, що мають особливе економічне значення, таких як металургійний, ядерний, хімічний, сільськогосподарський та банківський сектори, а також щодо російської сировини.

“Депутати Європарламенту просять ЄС та його держави-члени посилити військову підтримку України, у тому числі шляхом надання літаків, ракет великої дальності, включаючи ракети Taurus, сучасних систем ППО, включаючи Patriot та SAMP/T, та боєприпасів, а також ПЗРК (переносні зенітно-ракетні комплекси), артилерії та програм навчання для українських сил”, – ідеться у повідомленні.

Усі держави-члени ЄС та союзники по НАТО повинні взяти на себе зобов’язання надавати військову підтримку Україні як колективно, так і індивідуально, не менше ніж 0,25% від свого ВВП на рік, йдеться у резолюції. Депутати Європарламенту вітають рішення президента США Джо Байдена дозволити Україні використовувати передові ракетні системи по військових цілях на території росії та закликають ЄС та його держави-члени вжити аналогічних заходів. Наголошуючи на спільній стратегічній зацікавленості у підтримці України, вони закликають ЄС та його держави-члени взаємодіяти з новою адміністрацією у Вашингтоні для зміцнення взаємовигідного трансатлантичного співробітництва.

Резолюцію було ухвалено 390 голосами “за”, 135 “проти” при 52 тих, хто утримався.



Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип