Четвер, 12 Вересня, 2024
24.8 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИЯк отримати статус потерпілого від російської агресії для ВПО?

Як отримати статус потерпілого від російської агресії для ВПО?

Адвокат, авторка проєкту «Юридичні Сили України» Наталія Целовальніченко надала журналістам «Ірта-fax» типовий документ підготований за підтримки БФ «Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії» за проєктом «Юридичні Сили України» для осіб, які втратили житло, стали ВПО/біженцями з 24.02.2022 року.

Нагадаємо, що у попередньому матеріалі «Як отримати компенсацію за втрачене майно на ТОТ?» вона надала юридичні поради для ВПО, якщо їх житло на ТОТ обікрали чи вилучили у так званий «маневровий» житловий фонд. Серед іншого, Наталія Целовальніченко запропонувала звертатися також й до СБУ з типовими заявами, аби фіксувати статус потерпілої особи.

«Враховуючи те, що ці люди не потрапляють під дію Закону про компенсацію, враховуючи те, що їм завдана майнова шкода, я пропоную звертатися також до Служби безпеки України. Адже з 2014 року, а зараз є ще окреме провадження від 24 лютого 2022 року, є провадження за фактом розв’язання і ведення агресивної війни росії проти України. В межах цього провадження потрібно фіксувати статус потерпілої особи за кожною такою людиною. Тому що права цієї людини порушені не тільки тим, що в неї захопили житлове приміщення. Вони порушені внаслідок того, що людина була змушена виїхати, що вона не може там проживати, там перебувати, тому що її життю є загроза. Тому я пропоную скористатися нашими типовими заявами», – зазначає правозахисниця.

Докладніше дивіться інтерв’ю:

 

Типову заяву Ви можете завантажити тут:

ТИПОВА ЗАЯВА

 

Як зазначає правозахисниця, алгоритм дій для подачі заяви до Служби Безпеки України наступний:

  1. Необхідно заповнити заяву, відповівши на запитання всередині тексту заяви. Заяву необхідно підписати, прикласти документи, вказані у додатках і що підтверджують викладені обставини у тексті.
  • Для підтвердження факту змушеного переміщення необхідно надати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • Для підтвердження факту руйнування житла потрібний акт органу місцевого самоврядування, фото, відео, документи, що підтверджують право власності;
  • Для підтвердження моральної шкоди до заяви додати копії виписок з історії хвороби про хронічні захворювання, пов’язані зі стресом, якщо є звіт психолога про експертизу моральної шкоди;
  • Якщо є спеціальний статус (інвалід, учасник бойових дій) необхідно надати відповідне посвідчення (прикласти копію).
  1. Документи необхідно відправити через Укрпошту листом з повідомленням на адресу СБУ (вказана у шапці заяви).
  2. Відслідкувати через трекінг Укрпошти дату отримання заяви СБУ, через місяць має надійти відповідь на заяву, після цього проінформувати адвоката про наявність чи відсутність відповіді від СБУ.

А також Адвокат, авторка проєкту «Юридичні Сили України» Наталія Целовальніченко надала в розпорядження нашого видання алгоритм дій для ВПО та цивільного населення, який ви можете побачити нижче.

Додається, що Проєкт Юридичні Сили України – це сукупність дії та процесів, спрямованих на створення загальнодоступного правового механізму для об’єднаннях потерпілих внаслідок міжнародного злочину російської агресії з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок російської агресії, за рахунок російського майна та її пособників (агентів).

Наголошується, що до звернення до суду необхідним є звернення до СБУ про отримання статусу потерпілого в межах наявного кримінального провадження за фактом ведення війни росії проти України.

 

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип