Середа, 22 Січня, 2025

Фейк: Під час прогнозу погоди на ABC з’явилася стаття про втрати України у війні — понад мільйон загиблих

Це відео – підробка. Пропагандисти додали до оригінального ролика логотип і стилістику телеканалу ABC, а також вигадану статтю BBC з неправдивою інформацією про втрати України. Насправді оригінальне відео належить телеканалу News12 і пов’язане з помилкою під час виведення на екран фотографії шпинату, про що сам ведучий зробив жартівливий допис у своєму Instagram.

Користувачі мережі розповсюджують 20-секундний уривок прогнозу погоди на американському телеканалі ABC, під час якого на екрані замість зображення з картою бурі з’явилася стаття BBC зі світлиною Володимира Зеленського та «реальними втратами» України у війні.

«Це не буря, це маленький шпинат», —  нібито прокоментував побачене ведучий ABC.

Скриншот – facebook.com

Насправді цей відеоролик є черговою підробкою пропагандистів.

За допомогою зворотного пошуку зображення в Google StopFake вдалося знайти оригінальний відеоролик. Це фрагмент прогнозу погоди на американському телеканалі News12, під час якого редактори помилково вивели на екран фотографію упаковки зі шпинатом. Втім, ведучий прогнозу погоди Майк Різзо (Mike Rizzo) не розгубився. Вказуючи на помилкове зображення, він пожартував: «Це не буря, це маленький шпинат». Відео із цим інцидентом ведучий опублікував на своїй сторінці в Instagram ще 19 січня 2024 року.

Скриншот – instagram.com/meteor_mike

Деяким користувачам мережі цей випадок видався кумедним, тому вони під хештегом #thisisbabyspinach почали редагувати зображення на екрані ведучого, додаючи свої версії.

Скриншот – tiktok.com

Пропагандисти не лише змінили зображення на екрані ведучого, а й додали до відео логотип та стилістику телеканалу ABC.

До того ж саме зображення статті ВВС із заголовком про те, що за даними Пентагону у війні нібито загинуло більше одного мільйона українських військових, також є фейковим. BBC ніколи не публікувало такої інформації, а Пентагон не оприлюднив такі дані.

Наприкінці листопада 2024 року американське видання The Economist  із посиланням на дані західних розвідувальних служб та представників міністерства оборони повідомило, що за їхніми підрахунками з 2022 року загинуло щонайменше 60 435 українських солдатів. Водночас Росія за цей період втратила приблизно 200 тисяч військових.

Раніше StopFake вже спростовував схожі відеофейки, в яких стверджувалося, що американські ведучі нібито сміються після репортажу про втрати Збройних сил України.




Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ:

Логотип ГО «Інститут розвитку регіональної преси»
Логотип ІМІ
client-image
ЛЖСІ_логотип