Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель анонсував свій візит до України “найближчими днями”. Про це він сказав журналістам у п’ятницю, прибувши на неформальний саміт ЄС у Будапешті, пише УНН.
Деталі
“Я наполегливо працював в останні роки, щоб змусити європейців зрозуміти, що світ є складним місцем, де вам доводиться стикатися з реальними небезпеками. Я сказав: “Європа в небезпеці” три роки тому. Тепер зрозуміло, що в цьому новому транзакційному світі, щоб протистояти цим викликам, європейці мають бути більш об’єднаними. Це моє слово. Найближчими днями збираюся поїхати в Україну. Я хочу поїхати в Україну найближчими днями, щоб побачити з українською владою, як ми можемо продовжувати їх підтримувати – тому що ми повинні продовжувати їх підтримувати”, – сказав Боррель.
“У будь-якому випадку, ми не можемо передавати на аутсорсинг наші можливості дій. Що б не відбувалося у Сполучених Штатах, ми маємо свої інтереси, маємо свої цінності. Безумовно, Сполучені Штати є нашим найважливішим партнером. Це факт. Історичний, культурний та економічний факт. Подобається нам це чи ні, Сполучені Штати – наш найважливіший партнер, економічно, політично, культурно, лінгвістично. Історія збудувала зв’язки між нами. Економічні [зв’язки] також є дуже важливим питанням, яке не зміниться – ми не хочемо його змінювати. Ми хочемо продовжувати бути сильним партнером Сполучених Штатів, але ми маємо нарощувати свій власний потенціал. [Якщо ми] роздроблені та розділені, ми не зможемо цього зробити. [Попри] те, що відбувається в інших будинках, ми повинні продовжувати працювати в нашому домі. Рецепт майбутнього Європейського Союзу – єдність – я хочу наполягти на цьому, щоб протистояти будь-яким викликам. Звичайно, той факт, що Сполучені Штати обрали президента, який матиме конкретні ідеї щодо найважливіших сценаріїв у світі – по Україні, на Близькому Сході, щодо відносин з Китаєм – вимагає, щоб європейці мали чітке розуміння своєї місії. Їхня місія – найважливіша місія – побудувати Європу як силу, як суверенне утворення. Здатне діяти, не передаючи нашу безпеку на аутсорсинг будь-кому. Ніхто інший не подбає про нашу безпеку”, – вказав при цьому голова дипломатії ЄС.
При цьому він наголосив, що “[агресивна війна росії проти] України – проблема не лише для європейців; це проблема міжнародної безпеки та дотримання законів. Це те, що потрібно врахувати в нашій позиції стосовно будь-кого – звичайно, включно зі Сполученими Штатами. Ми є партнерами, беручи до уваги суверенітет та незалежність України, і нам доведеться продовжувати це робити”.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»