Українські удари по російських НПЗ демонструють найвищий рівень ефективності – Рютте

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що українські удари по російській нафтопереробній інфраструктурі є дуже ефективними та вже суттєво вплинули на можливості росії. Про це він сказав під час дискусії в Atlantic Council напередодні майбутнього саміту НАТО, пише УНН.

Деталі

Рютте зауважив, що Україна продовжує демонструвати високий рівень інновацій, зокрема у сфері безпілотних технологій, і успішно завдає ударів по важливих об’єктах російської інфраструктури.

Україна справляється надзвичайно добре. Вона й досі лідирує, коли йдеться про інновації, наприклад, у сфері технологій безпілотників – їх стало більше, і вони успішно вражають важливу енергетичну інфраструктуру в росії, а також оборонну та допоміжну інфраструктуру. Ми бачимо, що загальний обсяг виробництва на нафтопереробних заводах у росії знизився на третину. І я дуже вражений українцями. Їхнє головне завдання – захистити свою інфраструктуру від чергових ударів російських балістичних ракет і дронів

– заявив Рютте.

Він також підкреслив, що російська економіка стикається зі все більшими труднощами, а фінансові ресурси держави поступово вичерпуються.

Рютте також наголосив на необхідності подальшої підтримки України з боку союзників. За його словами, європейські країни мають справедливо розподілити фінансове навантаження в рамках ініціативи щодо закупівлі американської зброї для Києва.

Генеральний секретар НАТО додав, що продовження військової допомоги Україні залишається однією з ключових умов для зміцнення її обороноздатності та стримування російської агресії.

Доповнення

Варто зауважити, що у червні СБС посилили атаки на обʼєкти на території росії. Одна з  атак відбулася в ніч на 18 червня. Президент України Володимир Зеленський підтвердив удари по московському НПЗ та у ростовській області. Він подякував військовим Сил спеціальних операцій Збройних сил України за удари в глибині території росії, які були здійснені модернізованими дронами FP-1 та заявив, що план далекобійних санкцій виконується. У мережі з’явилися кадри українських дронів FP-1 над російською столицею, які марно намагається збити система “Панцир”. Це вже другий удар по московському НПЗ.

До цього 16 червня у московській області та краснодарському краї рф було зафіксовано атаки БПЛА на нафтові об’єкти. У мережі також виклали кадри, на яких видно як у небі над москвою маневрує ударний дрон FP-1, створений компанією Fire Point для глибоких ударів по ворожій території. Аналітики вказують, що уражений НПЗ розташований приблизно за 15 кілометрів від кремля. Після цих атак московський НПЗ не функціонуватиме мінімум пів року.

Також в рф повідомляли про атаку дронів на тюменський НПЗ (колишній антипінський НПЗ). Українські безпілотники також завдали удару по інфраструктурі морського порту “Кавказ” у краснодарському краї – був уражений резервуарний парк комплексу перевантаження нафтопродуктів та територію нафтобази.

Окрім того, нижньогородський НПЗ – завод NORSI – припинив  роботу на невизначений строк після української атаки.

Після серії українських ударів по російських НПЗ у росіян почалися проблеми з паливом.

Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

НОВИНИ ТИЖНЯ

США дозволили продаж нафти з Ірану

- Реклама-
- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ:

Логотип ІМІ
Логотип Міністерство закордонних справ Нідерландів.
Логотип ГО «Інститут розвитку регіональної преси»
client-image
ЛЖСІ_логотип