Субота, 26 Квітня, 2025

Макрон планує зателефонувати Трампу після саміту “коаліції охочих” – Bloomberg

Президент Франції Еммануель Макрон після сьогоднішнього саміту “коаліції охочих” у Парижі щодо допомоги Україні планує повідомити президенту США Дональду Трампу, що Європа готова зробити, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерело, пише УНН.

Деталі

Перед самітом Макрон оголосив про новий пакет військової допомоги Україні в 2 млрд євро і заявив, що лідери розглянуть питання зміцнення української армії, яка, як і раніше, залишиться головною лінією захисту при будь-якому мирному врегулюванні.

Макрон планує використовувати зустріч лідерів для обговорення того, що він назвав “силою запевнення” з європейських солдатів, які можуть бути розміщені в стратегічних точках по всій Україні, щоб відмовити росію від повторного нападу після досягнення миру, додавши, що вона може відповісти на будь-яку агресію.

Макрон планує зателефонувати Трампу після саміту, щоб поінформувати його про те, що Європа може зробити, і вимагати, щоб росія взяла на себе зобов’язання, що можна буде перевірити, в угоді про припинення вогню

– за словами чиновника в його офісі.

Президент України Володимир Зеленський, який прибув до Парижа в середу, візьме участь у саміті і, як очікується, обговорить нещодавні переговори з США в Саудівській Аравії, де Україна погодилася на часткове припинення вогню.

“Ми очікуємо нових і сильних рішень, прийшов час перейти до серйозних обговорень гарантій безпеки і присутності в Україні контингенту наших партнерів”, – сказав Зеленський в середу ввечері під час спільної пресконференції з Макроном, зазначивши, що деякі конкретні питання з цих тем можуть бути вирішені в четвер.

ЄС обговорив кілька ініціатив щодо збільшення допомоги Україні, збільшення витрат на оборону і того, як брати участь в “коаліції охочих” надати гарантії безпеки Україні в можливому мирній угоді. Але після тижнів зустрічей і самітів блок не зміг збільшити допомогу Україні або запропонувати Трампу конкретний спосіб участі Європи в потенційних мирних угодах, зазначає видання.

Це змусило Макрона спробувати втрутитися разом з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером як основних європейських голосів, особливо з урахуванням того, що високопоставлені посадові особи ЄС все ще намагаються встановити контакти в адміністрації Трампа.

Їхня “коаліція охочих”, яка не враховує членів ЄС, таких як Угорщина, які регулярно блокують плани по Україні, знаменує собою, можливо, найбільше зближення Європи і Великої Британії після Brexit, пише видання.

Єдині дві ядерні держави Європи протягом останніх тижнів намагалися придумати способи захистити Україну в будь-якому врегулюванні, навіть попри те, що росія вимагає припинити військову підтримку України в межах угоди.

За словами європейського дипломата, серед питань, що обговорюються офіційними особами, були: чи повинні європейські сили бути схвалені росією і чи слід їх розгортати після досягнення мирної угоди або до цього, щоб забезпечити його.

“росія не може мати права голосу в підтримці, яку ми надаємо і надамо Україні, – заявив Макрон в середу. – росія не може диктувати умови стійкого миру”.

У вівторок США заявили, що росія і Україна домовилися про припинення вогню в Чорному морі, хоча кремль і заявив, що його участь буде залежати від низки попередніх умов, включаючи зняття санкцій.

“Ми всі не повинні бути наївними щодо путіна, – заявив журналістам в середу у Варшаві Генсек НАТО Марк Рютте, який візьме участь у зустрічі в Парижі. – Але я дійсно вважаю, що добре, що США намагаються припинити цю війну, щоб ми могли привести Україну до стійкого миру”.

Хоча США і не прагнуть включити ЄС в поточні переговори, вони дали зрозуміти союзникам, що Європа буде залучена в розмову про санкції, зазначає видання.

ЄС ясно дав зрозуміти, що не готовий обговорювати пом’якшення санкцій, яке потребує одностайної згоди 27 держав-членів.

Макрон також заявив, що поки ще зарано обговорювати пом’якшення санкцій проти росії.

Доповнення

Блок досяг більшого успіху в просуванні планів щодо збільшення витрат на оборону. Лідери ЄС погодилися з планом видачі 150 млрд євро у вигляді кредитів державам-членам на оборону, а також надання бюджетної гнучкості урядам, що могло б дозволити їм мобілізувати додатково до 650 млрд євро. Німеччина, зокрема, схвалила безпрецедентний план з розблокування сотень мільйонів євро на витрати на оборону та інфраструктуру.

Але низка країн з обмеженими фінансовими можливостями, особливо в Південній Європі, заявили, що ці плани не допоможуть їм так сильно. І ЄС досі неохоче бере участь в більш широких дискусіях про використання спільного боргу.

ЄС, як повідомляється, також застряг в спробах домовитися про конкретне зобов’язання військової допомоги обсягом до 40 млрд євро для України, запропонованому головним дипломатом ЄС Каєю Каллас, а також в питанні вибору спеціального посланця для представлення Європи на переговорах.

Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

- Реклама-

ПОГОДА

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ:

Логотип ГО «Інститут розвитку регіональної преси»
Логотип ІМІ
client-image
ЛЖСІ_логотип