На сьогодні допомога від Європи збільшується, зокрема мілітарна. Також очевидно, що вони зацікавлені в побудуванні правильного безпекового пакету для України, тому що це й їхня безпека також. Так підсумував саміт у Парижі радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в ефірі телемарафону, передає УНН.
Деталі
На запитання, чи є видимі, практичні результати самітів “коаліції охочих”, які останнім часом проводяться ледь не щотижня, Михайло Подоляк впевнено відповів, що може виділити 3 базові речі.
“Перше – це самостійність Європи. Вони проводять ці саміти, щоб підкреслити, що ми самі вирішуємо свою долю, аби самостійно брати на себе відповідальність. Крок за кроком, саміт за самітом, вони все ближче до цього рішення суб’єктності”, – сказав він.
Також, за словами Подоляка, на цих самітах вони ухвалюють 2 наступні речі:
- Суттєве переформатування фінансового європейського простору. Він має більше вкладатися в безпеку, оборону. Щодо цього вже є конкретні логічні кроки: нові інвестиції, податкові послаблення тощо.
“Щодо України – тут взагалі все конкретно. Це форпост Європи, тому вони змінюють фінансування відповідних галузей у себе в країнах. Зараз навіть концепція гарантій безпеки виглядає інакше, тому що вони розуміють, що це – гарантія безпеки для Європи. Тому тут абсолютно щиро вони хочуть знайти рішення щодо миротворчих контингентів”, – підкреслив радник керівника ОП.
- Збільшення національних програм з підтримки України. Вони нарощуються та збільшуються, вказав він.
“Таким чином, ми маємо ситуацію, коли Україна не залежить тільки від військової підтримки США. І Європа зокрема переусвідомлює той момент, що потрібно все ж таки залежати від своєї зброї, а не від зброї третіх країн”, – додав Подоляк.
Участь США у “коаліції охочих”
Вчора на саміті у Парижі прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні запропонувала залучити США до “коаліції охочих”, у той час, коли, власне, сама коаліція з’явилася після інциденту в Овальному кабінеті, як спроба зберегти підтримку України, навіть без участі США. Подоляк прокоментував це таким чином, що, якщо є можливість створити нові конструкції та формати співпраці, на інших умовах, то потрібно це робити.
“Якщо до коаліції охочих буде додаватися США з певними бюджетами та баченням переозброєння чи іншими додатковими можливостями для України – це абсолютно нормально”, – сказав він.
Подоляк наголосив, що Джорджа Мелоні має комфортні відносини з адміністрацією Трампа і може лобіювати інтереси України там, і потрібно це використовувати.
Раніше
УНН писав, що на саміті “коаліції охочих” вирішили виділити Україні 17 мільярдів євро. Також планується надати Києву 2 мільйони боєприпасів та посилити співпрацю з оборонною промисловістю.
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»