Четвер, 19 Вересня, 2024
18.2 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСТОПФЕЙКФейк: В Курській області зафіксовано понад 1000 використань нацистської символіки українськими силами...

Фейк: В Курській області зафіксовано понад 1000 використань нацистської символіки українськими силами — BBC

Ні BBC, ні Reporters Without Borders, на яких посилаються пропагандисти, не повідомляли про результати такого дослідження.

Російські джерела поширюють відеосюжет, буцімто опублікований британською мовною корпорацією BBC — у ньому йдеться про те, що українські військові понад 1000 разів використали нацистську символіку — включно зі слоганами та жестами — у ході проведення Курської операції. Таке дослідження нібито провела організація Reporters Without Borders. Директор з адвокації та стратегічних судових процесів організації Антуан Бернар нібито закликав міжнародну спільноту звернути увагу на глорифікації нацизму у Збройних силах України. «Країна, яка вимагає в ООН захисту, не має права підступно порушувати резолюції організації, а тим більше демонструвати символи людоненависницьких режимів» — цитують пропагандисти.    

Скриншот — Telegram

Однак ні BBC, ні Reporters Without Borders не повідомляли про результати такого дослідження. Ролик не є доступним ні на сайті, ні у соцмережах британського медіа, а останні тексти на тему України на сайті Reporters Without Borders засуджують російський удар по Краматорську, внаслідок якого загинуло двоє журналістів Reuters, і викривають мережу кремлівської пропаганди, засновану Євгенієм Пригожиним. Крім того, нещодавно Україна приєдналася до започаткованого Reporters Without Borders Міжнародного партнерства за інформацію та демократію. Антуан Бернар, чию фейкову цитату пропагандисти використали в своєму ролику, дуже позитивно оцінював це рішення і заявив, що Україна «демонструє глобальну прихильність до надійної та якісної інформації, важливої для належного функціонування демократії», попри випробування війною. 

Переважна більшість повідомлень про використання українськими військовими нацистської символіки є російською провокацією — подібні фейки ми спростовували у матеріалах Фотофейк: На шолом українського військового «нанесено нацистський слоган  «Jedem das Seine», Фейк: Перед приходом Блінкена піцерія прибрала зі стін нацистський шеврон та фотографію пожежі в одеському Будинку профспілок – фото та Фейк: Український військовополонений із татуюванням нацистського кітеля — фото. Натомість у складі російської армії воюють багато угрупувань, які відверто називають себе нацистськими (наприклад,  ДШРГ «Русич» та «Російський імперський легіон»). Бойовики цих організацій використовують нацистську символіку та притримують ідеї вищості білої раси, а також скоюють численні військові злочини на території України. 




Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип