Вівторок, 26 Листопада, 2024
-3.5 C
Kyiv

Частина компонентів у ворожих ракетах виробляється не в росії, а в західних країнах: Офіс Генпрокурора про масований обстріл рф | УНН


Ефективна санкційна політика з метою блокування поставок в росію товарів подвійного призначення значно послабить спроможність країни-агресора масово виробляти та застосовувати ракети проти України. Про це в ефірі телеканалу “Рада” заявив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов, передає УНН.

“Ми про це постійно говоримо: на жаль, частина компонентів у ворожих ракетах виробляється не в росії, а в західних країнах. Це також є зайвим підтвердженням необхідності запровадити ефективну санкційну політику і заблокувати поставки таких комплектуючих”, – повідомив Бєлоусов.

За його словами, подібний масований обстріл, під час якого ворог застосував понад 150 одиниць озброєння різного типу, свідчить про спланований характер атаки на найвищому військово-політичному рівні. Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами для розслідування цих злочинів та притягнення винних до відповідальності.

“Наш Офіс співпрацює з понад 20 країнами, які паралельно розслідують воєнні злочини рф, вчинені в Україні. Також співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом, останні рішення якого щодо видачі ордеру на арешт командувача дальньої авіації рф та начальника Чорноморського флоту стосувалися саме нападів на обʼєкти інфраструктури. Ці ордери є чітким підвтердженням того, що політика росії спрямована на знищення України”, – сказав Бєлоусов.

Він зауважив, що сьогоднішня атака стала однією з найбільших з початку повномасштабного вторгнення, призвівши до серйозних пошкоджень Дніпровської ГЕС після влучання 8 ракет. Загалом з 24 лютого 2022 року росія здійснила щонайменше 136 атак на обʼєкти критичної інфраструктури.

“Я дуже сподіваюся, що для наших міжнародних партнерів масовість та спланованість таких атак буде додатковим аргументом, щоб максимально забезпечити Україну відповідними засобами захисту з одного боку, а з іншого – допомогти нам притягти до відповідальності всіх винних”, – резюмував Бєлоусов.

Нагадаємо

На початку грудня Національне агентство з питань запобігання корупції запустило першу відкриту базу даних іноземних компонентів, знайдених у російській та іранській зброї.

Нещодавно в НАЗК повідомили, що завдяки, зокрема, КНДІСЕ база поповнилася ще на майже 200 деталей і тепер налічує понад 2600 іноземних компонентів.



Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип