Четвер, 17 Квітня, 2025

Близько 50 обвинувачених у корупції мобілізувалися до ЗСУ – САП

В Україні мобілізація обвинувачених у справах САП та НАБУ стала одним з популярних методів уникнення кримінальної відповідальності. 48 осіб саме після направлення до суду обвинувальних актів за власною ініціативою мобілізувались до ЗСУ. Про це УНН повідомляє з посиланням на САП.

На жаль, мобілізація обвинувачених у справах САП та НАБУ стала одним з актуальних та популярних методів уникнення кримінальної відповідальності. Наразі 48 осіб саме після направлення до суду обвинувальних актів за власною ініціативою мобілізувались до ЗСУ. У зв’язку з чим розгляд справ зупинено, а строки притягнення до відповідальності спливають, що збільшує ймовірність уникнення покарання

– заявили в САП.

У САП повідомили про цю тенденцію на тлі ситуації з ексголовою ДФС України Романа Насірова, який вирішив добровільно мобілізуватися.

Так, захисник Насірова у справі щодо нього та керівника департаменту Володимира Новікова подав до суду клопотання про зупинення провадження у зв’язку з мобілізацією його підзахисного, яке суд має розглянути 11 квітня 2025 року.

У САП наголошують, що справа перебуває на фінальному етапі розгляду – судових дебатах,  після чого суд повинен винести вирок. Проте мобілізація одного з обвинувачених загрожує затягуванням справи, у підсумку він може уникнути відповідальності.

Проте згодом стало відомо, що військова служба правопорядку у ЗСУ повідомила, що розслідує обставини призову Романа Насірова до ЗСУ, відповідний наказ скасовано, матеріали передадуть до правоохоронних органів.

10 квітня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення продовжити запобіжний захід для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова у справі щодо одержання понад 722 млн грн неправомірної вигоди.

Доповнення

Колишній голова ДФС Роман Насіров та керівник департаменту Володимир Новіков обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Крім того, ексголові ДФС інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Сторона обвинувачення вважає, що колишній голова ДФС впродовж 2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата України 8-го скликання, особисто ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення податкового боргу та зобов’язань ТОВ “Фірма “Хас”, ТОВ “Карпатнадраінвест”, ТОВ “Надра Геоцентр”. Це спричинило тяжкі наслідки у вигляді ненадходження обов’язкових платежів до державного бюджету у сумі понад 2 млрд грн.

Також Насіров є обвинуваченим у справі щодо ймовірного отримання хабаря в розмірі 722 млн грн за відшкодування ПДВ компаніям бізнесмена Олега Бахматюка.

24 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила, що до суду скеровано справу стосовно колишнього голови ДФС України та його радника щодо хабаря у 722 млн гривень.

Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

- Реклама-

ПОГОДА

Sinoptik - logo

Погода на найближчий час

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ДЯКУЄМО ЗА ПІДТРИМКУ:

Логотип ГО «Інститут розвитку регіональної преси»
Логотип ІМІ
client-image
ЛЖСІ_логотип