Уряд запропонував 18 липня пакет рекордного підвищення податків цього року. Так, анонсоване введення 5% військового збору на мобільний зв’язок потенційно може поповнити держбюджет на 3,3 млрд грн. Представники індустрії зв’язку наголошують, що через це тарифи зростуть, а оператори отримають ще менше ресурсів на забезпечення роботи зв’язку під час блекаутів, пише Forbes.
📊У 2023 році мобільний зв’язок приніс найбільшому оператору «Київстар» 33,5 млрд грн доходу, «Vodafone» — 21,6 млрд грн. Третій за розміром оператор, «lifecell», не розголошує ці цифри. За орієнтовною оцінкою Forbes, його дохід може становити 10 млрд грн.
📢«З одного боку, держава декларує критичність наявності зв’язку для громадян як життєвої необхідності, а з іншого – прирівнює його до предметів розкоші, таких як нові автівки, ювелірні вироби, банківські метали тощо. Ми вважаємо введення подібного податку несправедливим, зважаючи на те, що вже сплачуємо військовий збір, як і всі інші бізнеси. Фактично мова йде про подвійне оподаткування послуг мобільних операторів», — йдеться у відповіді пресслужби “Київстар” на запит Forbes.
📈За словами колишнього учасника правління Інтернет асоціації України (ІнАУ) Олександра Глущенка, цей податок торкнеться всіх громадян, оскільки навіть малі діти користуються мобільним зв’язком. З урахуванням цього податку до кінця року абонентська плата та інші тарифи можуть зрости на 20-30%.
👉Нагадаємо, 24 липня Міністерство цифрової трансформації повідомило про підготовку низки рішень щодо стабілізації мобільного зв’язку під час відключення електроенергії.