Четвер, 19 Вересня, 2024
18.2 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИПОДІЇУ СБУ заявили, що кіберфахівці заблокували поставки комплектуючих для партії російських "шахедів"...

У СБУ заявили, що кіберфахівці заблокували поставки комплектуючих для партії російських “шахедів” і крилатих ракет | УНН


Кіберфахівці Служби безпеки України вже мають результати у блокуванні поставок комплектуючих до російської зброї, зокрема деталей для виробництва “Шахедів” і мікросхем для крилатих ракет. Про це розповів начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк в ефірі телемарафону, передає УНН.

“Ми здійснюємо перекриття ланцюгів поставок комплектуючих до російської зброї. Один із прикладів – вже заблокували поставку сервомоторів для виробництва 1600 “Шахедів” і 4000 мікросхем для крилатих ракет”, – повідомив Вітюк.

Окрім того він розповів, що кіберфахівці працюють на лінії фронту над знищенням ворожих систем РЕБ і РЕР, а також над перехопленням ворожих безпілотників, які координують ракетні та артилерійські удари по Силах оборони.

За словами Вітюка, розвідувальна інформація, отримана ДКІБ, допомагає запобігти людським жертвам. Так само як і відбиття кібератак.

“Кібервійна – це не щось абстрактне і віртуальне. Кожна відбита атака – це недопущена спроба завдати шкоди нашій державі і людям. Уявіть: спецслужби рф зламали месенджери одного військового і таким чином зʼясували точне місце і час запланованого збору, і в результаті – приліт і десятки загиблих”, – пояснив він.

Так, за 2 роки повномасштабної війни СБУ відбила майже 10 тис. кібератак, більшість з яких – ще на початковій стадії. Ці кібератаки мали різну мету: розвідувальну, деструктивну, психологічного впливу або комбіновану.

Вітюк прогнозує, що російські спецслужби будуть нарощувати свій кібернаступальний потенціал. Але водночас нагадує, що й СБУ проводить власні спецоперації у кіберпросторі та влаштовує “бавовну” ворогу, знищуючи різні військові об’єкти.

Додамо

Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін раніше розповів, що для того, щоб приховати маркування на окремих компонентах безпілотників і ускладнити фахівцям роботу по встановленню країни-виробника, росіяни використовують механічне або лазерне затирання. А це свідчить про те, що ці компоненти мають для ворога критичне значення.

“Механічне та лазерне затирання маркування на мікроелектроніці – це два різних методи приховування інформації про виробника елементів та інших характеристик мікроелементів. Вибір методу може залежати від низки факторів. При використанні механічного затирання здійснюється фізичне видалення частини або всього маркування з поверхні елементів. Лазерне затирання більш складне, однак також забезпечує видалення маркування. Такі дії ворога спрямовані на ускладнення ідентифікаційної роботи щодо розкриття важливих інформаційних даних, визначення конкретних технічних характеристик і встановлення походження обладнання, а також дослідження функціональності систем. Цілеспрямована робота щодо приховування певної групи елементів свідчить про те, що для ворога вони критичні, мають стратегічне значення і не можуть бути заміненими іншими ресурсами”, – зазначив Рувін.  



Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип