Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив про необхідність переходу в режим “військової економіки” країнам ЄС через загрозу для європейського континенту з боку росії. За його словами, Європа стоїть перед “найсерйознішим викликом безпеці з часів Другої світової війни” і Україну слід забезпечити всім необхідним. Про це він написав у своїй авторській колонці для Delfi, передає УНН.
Через два роки після початку війни стає зрозуміло, що росія не зупиниться в Україні, так само як вона не зупинилася в Криму десять років тому. росія являє собою серйозну військову загрозу для нашого європейського континенту і для глобальної безпеки. Якщо ми не дамо ЄС належної відповіді і не надамо Україні достатню підтримку, щоб зупинити рф ми будемо наступними
За його словами, Європа повинна бути готові до самозахисту і перейти в режим “військової економіки”. Мішель розповів, що з початку війни європейська оборонна промисловість збільшила свої виробничі потужності на 50 %, а до кінця наступного року європейське виробництво боєприпасів збільшиться до більш ніж 2 мільйонів снарядів на рік. Однак цього року росія витратить на оборону 6 % свого ВВП, тоді як ЄС у середньому витрачає менше, ніж НАТО – 2 % ВВП.
“Тим часом по всьому європейському континенту кремлівська пропаганда намагається переконати наших громадян, що війна в Україні нас не стосується, що вона марнує наші бюджети і розділяє нас. Це кричуща брехня. Ми повинні зробити більше, щоб допомогти Україні та зміцнити нашу європейську оборону. Ми повинні вміти говорити мовою сили, а не тільки дипломатії”, – вказав Мішель.
Він вказав, що Європа цього стоїть перед “найсерйознішим викликом безпеці з часів Другої світової війни” і Україну слід забезпечити всім необхідним на полі бою.
Українським військам терміново потрібні кулі, ракети і системи протиповітряної оборони, щоб тримати під контролем небо. Ми повинні використовувати європейський бюджет для закупівлі військового обладнання для України і використовувати доходи від замороження російських активів для закупівлі зброї для України
Він також вказав, що ЄС повинен розглянути питання про розширення мандата Європейського інвестиційного банку та адаптацію кредитної політики, щоб зробити більше для підтримки європейської оборонної промисловості, наприклад, змінивши визначення товарів подвійного призначення.
Боротьба вимагає сильного лідерства – мобілізації наших людей, бізнесу та урядів, щоб привнести нову ідею безпеки та оборони на весь європейський континент. Якщо ми хочемо миру, ми повинні готуватися до війни
Джерело: Інформаційне агентство «Українські Національні Новини»