Протитанковий рів на фотографії насправді розташований на Донбасі. Його було споруджено ще 2016 року, а кілька тижнів тому відновлено.
У мережі поширюється фотографія протитанкового рову, який, як стверджують деякі користувачі мережі, було вирито на кордоні України та Європейського Союзу. Автори публікацій обурюються, що таких захисних споруд натомість не вистачає на кордоні з Росією.
«Він зроблений за наказом диктатора Зеленського, щоб українці не мали змоги тікати до вільних демократичних країн», – йдеться у численних дописах.
Інформація, що розповсюджується в мережі, не відповідає дійсності. Протитанковий рів на фотографії насправді розташований на Донбасі.
Чоловік на фото – військовий журналіст Влад Волошин. Він опублікував це фото на своїй сторінці у Facebook 3 березня. У його дописі йдеться, що фото було зроблено у березні 2024 року на одному із «гарячих напрямків» на Донбасі. На фото – протитанковий рів, відстань від якого до ворога зараз менша ніж півтора кілометра. Влад Волошин пише, що цей рів було споруджено ще в 2016 році, кілька тижнів тому його відновили.
«Для тих, хто поширює інформацію про відсутність інженерних споруд у нас, запевняю, що рів цей викопаний досить давно (я його бачив на власні очі ще 2016 року). Кілька тижнів тому його просто відновили, хоча це було дуже небезпечно. Таких ровів та інших інженерних фортифікаційних споруд збудовано чимало. Просуватися вперед ворогові буде дуже складно», – йдеться у публікації журналіста.
Це не перший випадок, коли в мережі поширюється дезінформація про фортифікаційні споруди нібито на кордонах України. Так, раніше деякі користувачі писали, що нібито через масову втечу чоловіків у зв’язку з мобілізацією українська влада спорудила рів на кордоні з Молдовою. Насправді спорудження фортифікаційних споруд на кордоні з Молдовою спричинене необхідністю зміцнення цієї ділянки через ситуацію в Придністров’ї та через можливість провокацій на цій ділянці. Докладніше про це читайте у матеріалі «Фейк: Україна вирила рів біля кордону з Молдовою, щоб «зупинити масову втечу чоловіків від мобілізації».
Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”