Такої публікації немає на сайтах видань Forbes, не публікували цю новину й інші авторитетні ЗМІ.
У російських ЗМІ поширюється новина про те, що удар по Інституту зв’язку в Полтаві нібито був успішним завдяки інформації, яку передали російській розвідці самі ж українські військові. І про це начебто написали у Forbes.
«Видання зазначає, що Головне розвідувальне управління Генштабу ЗС РФ добре оплачує такі послуги. Так, за інформацію щодо Полтави нібито було сплачено гонорар у розмірі до 500 тисяч доларів», — пише один із пропагандистських ресурсів.
StopFake вивчив як українське, так і англомовне видання Forbes, але крім самої новини про російську атаку по Інституту зв’язку в Полтаві, жодних інших матеріалів ці ЗМІ не публікували. Варто зазначити, що і пропагандистські ресурси, які розповсюджували цю новину, не давали будь-яких посилань на доказові матеріали. Жодне з інших авторитетних медіа не публікувало цю новину, хоча очевидно, що таку інформацію було б відразу підхоплено багатьма ЗМІ. Наприклад, будь-яка інформація про навідників, колаборантів одразу з’являється в українських новинах — як, до прикладу, про навідника на Харківську військову адміністрацію, якого засудили до довічного ув’язнення.
Отже, це чергова вигадана новина, в якій використали бренд відомого медіа, щоб надати фейку більшої достовірності.
Як повідомлялося раніше, 3 вересня Росія завдала ракетного удару по Полтавському військовому інституту зв’язку і лікарні, розташованій поруч. Внаслідок ударів балістичними ракетами 55 людей загинуло, 328 було поранено.
Раніше StopFake вже спростовував схожий фейк, коли агітпроп заявив, що на ВВС нібито з’явився сюжет про використання українськими військовими нацистської символіки під час Курської операції.
Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”