Субота, 16 Листопада, 2024
4.9 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИСТОПФЕЙКФейк: Українські військові стали частіше здаватися в полон після перемоги Трампа на...

Фейк: Українські військові стали частіше здаватися в полон після перемоги Трампа на виборах — ISW

Інститут дослідження війни не публікував цього ролика і не повідомляв про такі спостереження.

У проросійському сегменті мережі поширюється відеосюжет, буцімто створений Інститутом дослідження війни. У ньому йдеться про те, що після перемоги Дональда Трампа у президентських виборах в США, українські військові буцімто стали здаватися в полон у 8 разів частіше, ніж до того. Цю «новину» також нібито прокоментував головний редактор Euronews Клаус Штрунц, який назвав це «абсолютно закономірним» розвитком подій — мовляв, тепер усім остаточно зрозуміло, що Україна приречена, тому військові думають лише про порятунок власного життя.

Скриншот — Telegram

Однак ця новина була вигаданами пропагандистами. Інститут дослідження війни не публікував цього відео або такої статистики на своєму сайті чи у соцмережах, і взагалі не випускає контент у форматі відео — ми вже звертали на це увагу, коли спростовували іншу російську дезінформацію про те, що 2 з 10 українців буцімто помирають у ході примусової мобілізації.  Не знаходимо таких повідомлень і у жодному з авторитетних західних медіа, у тому числі й Euronews. Головний редактор цього мовника Клаус Штрунц дійсно висловлював підтримку Дональду Трампу у особистих соціальних мережах, однак ніяк не коментував ні наслідки  для України після  його вступу на посаду, ні повідомлення про масову здачу українських військових в полон — очевидно тому, що ця новина несправжня. 

Незалежних і достовірних даних про те, скільки українських військових насправді здається в полон, не існує — оскільки така статистика доступна лише російській стороні, їй важко довіряти. Водночас, уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що уряду відомо понад 100 випадків страти українських військових росіянами, які здалися чи здаються в полон. Реальних випадків може бути набагато більше, однак такі злочини важко верифікувати та юридично зафіксувати. 

Спростування ще однієї дезінформації на тему перемоги Дональда Трампа в американських виборах читайте у матеріалі Фейк: У відділенні «Укрпошти» в Полтаві збирають гроші «для вбивства Трампа».




Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип