Ця інформація не відповідає дійсності, а повідомлення нібито від ТЦК Івано-Франківська у WhatsApp було сфабриковано. Справа в тому, що стаціонарний номер телефону неможливо зареєструвати в WhatsApp і, відповідно, отримувати або надсилати з нього повідомлення.
У мережі поширюється інформація про те, що співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Івано-Франківська нібито розсилають жінкам повідомлення із пропозицією підробітку — «здавати місцевих чоловіків ТЦК».
На підтвердження цього деякі користувачі поширюють 6-секундне відео, в якому жінка демонструє «пропозицію роботи», яку їй нібито відправили співробітники ТЦК.
Насправді ця інформація не відповідає дійсності, а 6-секундний ролик — сфабрикований.
Почнемо з того, що ця інформація почала поширюватися в анонімних Telegram-каналах, які регулярно поширюють кремлівську дезінформацію. Всі вони діляться однотипними повідомленнями, які супроводжують 6-секундне відео екрану телефону. Очевидно, що якби співробітники ТЦК справді розсилали такі повідомлення, ці факти, безумовно, обговорювалися б у місцевих групах у соцмережах та ЗМІ. Проте журналісти StopFake не виявили таких повідомлень. Уважно проаналізувавши зображення повідомлення в WhatsApp, що поширюється в мережі, стає зрозумілим, що перед нами — підробка. Можна помітити, що відправником повідомлення є номер +38 0342 754 643. Цей номер телефону належить Івано-Франківському ТЦК. Також наприкінці свого повідомлення відправник рекомендує всім зацікавленим особам писати на цей номер у WhatsApp або в Telegram. Однак, як відомо, тільки мобільні номери можуть створювати профілі в таких месенджерах, як WhatsApp або Telegram. Телефонний номер +38 0342 754 643 насправді є стаціонарним — код (0342) свідчить про те, що він розташований в Івано-Франківську і, відповідно, з нього не могли відправити повідомлення у WhatsApp.
Та й навіть саме це повідомлення безглузде. Справа в тому, що шахраї закликають збирати дані чоловіків з усієї Івано-Франківської області, проте видають себе за ТЦК в Івано-Франківську, який управляє мобілізаційним процесом лише у межах міста.
Аналітики Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України вважають, вважають, що така дезінформація поширюється з метою дискредитації мобілізаційного процесу, який триває відповідно до українського законодавства.
Раніше журналісти StopFake спростовували подібну дезінформацію у матеріалі «Фейк: Ощадбанк почав блокувати рахунки ухилянтів — фото».
Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”