Понеділок, 25 Листопада, 2024
0.9 C
Kyiv
ГОЛОВНАНОВИНИПОДІЇФейк: Папу Римського Франциска внесли на український сайт «Миротворець»

Фейк: Папу Римського Франциска внесли на український сайт «Миротворець»

На українському сайті «Миротворець» немає жодного згадування про Папу Римського Франциска, а «скриншот» з інформацією про Понтифіка було відредаговано та стилізовано під інтерфейс «Миротворця». Російські ЗМІ та пабліки вже не вперше поширюють подібні фейки із метою дискредитації України на міжнародній арені.

У  соціальних мережах і на російських сайтах почали поширювати інформацію про те, що Папу Римського Франциска нібито внесли до бази українського сайту «Миротворець» за висловлювання про те, що Україні варто «підняти білий прапор» у війні з РФ і погодитись на дипломатичні переговори.

«Подаруночок католикам усього світу від бандеронаці: почесно внесли Папу Римського на сайт замовних політичних вбивств окраїни «Миротворець» (оригінальний текст зі збереженням граматики: «Подарочег католикам всего мира от бандеронаци: почетно внесли Папу Римского на сайт заказных политических убийств окраины «Миротворец»»), —  пишуть користувачі соцмереж. На підтвердження своїх слів російські пабліки демонструють скриншот нібито із сайту «Миротворець», на якому зображено профіль Папи Франциска, де його називають «співучасником злочинів російської влади проти України та її громадян».

Скриншот – facebook.com

Насправді в базі українського сайту «Миротворець» немає і ніколи не було профілю Папи Римського. Після того, як ми вводимо ім’я понтифіка українською, російською та англійською мовами у пошуковий рядок на сайті, система видає відповідь «На ваш запит нічого не знайдено». Таким чином, скриншот з інформацією про Папу Римського, що поширюється в мережі, є сфабрикованим і стилізованим під сторінку в базі «Миротворець». Однак це не заважає російським ЗМІ та паблікам поширювати цей фейк уже не вперше.

Скриншот – myrotvorets.center

Наприкінці літа 2023 року в мережі вже поширювали подібну брехню в контексті тодішнього звернення Папи Римського «до молодих росіян-католиків», яке нібито не сподобалося українцям. Саме тому зараз деякі проросійські сайти підкреслюють, що Понтифіка в базу внесли «повторно», але насправді повторно публікують той самий нехитрий фейк. Наприкінці серпня минулого року український Центр протидії дезінформації  наголосив, що метою таких новин є дискредитація України на міжнародній арені.

Нагадаємо, що хвиля обурення в соцмережах почалася після того, як Папа Франциск в інтерв’ю швейцарському телерадіомовленню RSI  закликав Україну «мати сміливість підняти білий прапор» та розпочати переговори з РФ. Однак після критики такої позиції у пресслужбі Ватикану пояснили, що Понтифік хоче миру для України та дипломатичного вирішення конфлікту, а слова «білий прапор» ужив як образ, запропонований журналістом, який проводив інтерв’ю,  повідомляє ВВС News Україна. У серпні 2023 року Папа Римський Франциск уже  потрапляв у центр скандалу після свого телемосту з російською молоддю, під час якого висловив захоплення «великою Росією» і закликав росіян «ніколи не відмовлятися від своєї спадщини». Саме після цього інциденту з’явилася перша хвиля фейкових новин про те, що «Миротворець» нібито вніс Папу Франциска до своєї бази.

Нагадаємо, що «Миротворець» — це український сайт,  створений у серпні 2014 року, який позиціонує себе як Центр дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Раніше українська кіберполіція  проводила розслідування діяльності «Миротворця» на підставі статті 182 Кримінального кодексу України — «Порушення недоторканності приватного життя», оскільки на сайті оприлюднено персональні дані тисяч людей, які, на думку власників бази, загрожують національній безпеці України.

Більше того, російська пропаганда регулярно згадує цей ресурс у своїх наративах для того, щоб продемонструвати «недемократичність», «неонацизм» та «маніакальність» української держави у пошуку «ворогів народу». При цьому часто російські ЗМІ самі продукують фейкові новини про «Миротворця» для дискредитації України і як наслідок —  для зниження рівня підтримки країни з боку західних партнерів. StopFake неодноразово викривав схожі фейки у матеріалах:  «Фейк: Президент Польщі Анджей Дуда внесений до бази «Миротворця»», «Фейк: Дмитро Ярош закликає «згуртуватися проти влади Зеленського»», «Фейк: Очільник МЗС України запропонував перейменувати Авдіївку в Прагу, щоб НАТО задіяло статтю 5 свого Статуту».




Джерело: “Громадська організація «Центр Медіареформи»”

- Реклама-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

ПОГОДА

- Реклама-
- Реклама -Рекламний банер ukr.net

ПАРТНЕРИ

client-image
ЛЖСІ_логотип